Stal - Lechia Dzierżoniów 2:0

W meczu inaugurującym rundę wiosenną w 3 Lidze gr. 3, Stal na Stadionie Miejskim w Brzegu pokonała Lechię Dzierżoniów 1:0. Gole dla naszej drużyny zdobyli w pierwszej połowie Gajda oraz Żegleń.

W pierwszej połowie zdecydowaną przewagę mieli „żółto-niebiescy”, którzy co rusz nękali Majchrowskiego broniącego bramki dzierżonowian. Już w 6.minucie bardzo groźnie było pod bramką Lechii ale w ostatniej chwili poślizgnął się Celuch i Majchrowski pewnie złapał piłkę a strzał Gajdy, oddany kilkadziesiąt sekund później został zablokowany przez rywali. W 13.minucie było już 1:0 po szybkiej akcji i strzale Celucha, które przed siebie wybił Majchrowski. Piłka trafiła do Gajdy, który wyprowadził Stal na prowadzenie. W 20.minucie goście wykonywali rzut rożny, który skończył się szybką kontrą, piłka ostatecznie trafiła do Żeglenia, który nie zwykł marnować takich sytuacji. W 23.minucie powinno być 3:0 jednak Cieślik przegrał pojedynek oko w oko z Majchrowskim. Goście w tej części praktycznie nie zagrażali naszej bramce (z wyjątkiem bodaj dwóch rzutów rożnych) i na przerwę nasi zawodnicy schodzili z dwubramkową przewagą.

Druga połowa była bardziej wyrównana a to za sprawą Lechii, która nie mając nic do stracenia odważniej zaatakowała naszą bramkę. Początkowe dziesięć minut to przewaga rywala ale oprócz stałych fragmentów gry nie stwarzali sobie dogodnych sytuacji. W 54.minucie po przypadkowym „centrostrzale” uratowała nas poprzeczka. W odpowiedzi ładną akcją popisał się Gajda ale w ostatniej fazie zagrał niecelnie. W 64.minucie po kolejnej szybkiej akcji przed wyśmienitą szansa stanął Cieślik, ale niestety fatalnie przestrzelił. W 78.minucie po rzucie rożnym, groźny strzał głową oddał Przystalski ale na posterunku ponownie był Majchrowski. Goście, kontakt mogli złapać jeszcze w 85.minucie ale jeden z nich nieczysto trafił w piłkę, którą bez problemów złapał Stitou.

Bardzo fajnie oglądało się dzisiaj „żółto-niebieskich” którzy pewnie i zasłużenie wygrali z Lechią. Oprócz wyniku, nasi zawodnicy pokazali dzisiaj kilka naprawdę szybkich i kombinacyjnych akcji i jedynie do czego można się przyczepić to skuteczność. Ale zwycięzców się nie sądzi więc …. brawo PANOWIE!