Zapowiedź: Ruch Zdzieszowice - Stal

Dwa mecze i dwie wygrane zanotowała nasza drużyna w tym roku w oficjalnych meczach. W trzecim spotkaniu, poprzeczka idzie jednak znacznie wyżej, bowiem nie dość że zagramy mecz derbowy to jeszcze z Ruchem Zdzieszowice, czyli najwyżej notowaną drużyną Opolszczyzny w III Lidze.

Ruch Zdzieszowice to na dzień dzisiejszy druga siła piłkarska naszego województwa, której plany na pewno sięgają wyżej niż tylko III Liga. Drużyna od lat konsekwentnie budowana ze stabilną kadrą i budżetem. Po XVIII kolejkach „Zdzichy” zajmują w tabeli z dorobkiem dwudziestu siedmiu punktów – siódme miejsce, wyprzedzając naszą drużynę o cztery. Podobnie jak „żółto-niebiescy”, Ruch rozpoczął piłkarską wiosnę od dwóch wygranych. Najpierw w Pucharze odprawił z kwitkiem KS Krapkowice 3:0 a w lidze pokonał we Wrocławiu miejscowa Ślęzę 1:0.

W przerwie zimowej do „Zdzichów” dołączyło czterech zawodników: Dębski (OKS Olesno), Fesser (Swornica Czarnowąsy), Nowosielski (Szkocja) oraz Pietruszewski (Stilon Gorzów), którzy mają być nie tyle uzupełnieniem kadry a stanowić jej siłę. Z klubem w tym czasie, pożegnało się natomiast dwóch zawodników, bramkarz Oskar Kubik wrócił do GKS Tychy oraz pomocnik Bartosz Włodarczyk, który dołączył do Pniówka Pawłowice Śląskie.

Najlepszym strzelcem drużyny Łukasza Ganowicza jest Dariusz Zapotoczny, który ma na swoim koncie 5 goli. Trzy trafienia na koncie ma Denis Sotor a jedno mniej Dawid Czapliński.

W meczach domowych nasi rywale mogą się pochwalić dobrym bilansem, bowiem z dziesięciu meczów wygrali aż pięć i jeden zremisowali. Cztery domowe przegrane (co prawda z czołówką), pozwalają nam jednak myśleć o pozytywnym wyniku.

Ruch Zdzieszowice to drużyna, która ewidentnie nam nie leży i co prawda mecze są bardzo wyrównane a wynik zawsze „na styku”, to jednak ze Zdzichami jeszcze w III Lidze nie wygraliśmy. W rundzie jesiennej w Brzegu przegraliśmy 1:2, w sezonie 2017/2018 przegraliśmy w Zdzieszowicach 0:1 by w Brzegu zremisować 1:1. Najbardziej wyrównany był sezon 2016/2017, kiedy to oba mecze zakończyły się bezbramkowymi remisami.

Po dwóch wiosennych wygranych, humory naszym zawodnikom dopisują i nie ma się co dziwić. Wyniki jak i gra pokazują, że forma rośnie i z każdym meczem powinno być coraz lepiej. Widać także, coraz lepsze zgranie i wkomponowanie nowych zawodników, którzy pokazują że będą realnym wzmocnieniem drużyny. W sobotę czeka nas bardzo ciężki mecz ale przy pełnym zaangażowaniu i koncentracji – wcale nie jesteśmy na straconej pozycji.

III Liga, gr.3, XIX kolejka

Ruch Zdzieszowice – Stal