Stal - Miedź II Legnica 0:2

W 15 kolejce, musieliśmy uznać wyższość Miedzi II Legnica, która pokonała naszą drużynę 2:0. Była to pierwsza przegrana „żółto-niebieskich” na własnym stadionie w obecnych rozgrywkach a zarazem czwarty kolejny mecz bez wygranej.

Do meczu z Miedzią przystępowaliśmy po przegranej z liderem rozgrywek GKS 1962 Jastrzębie i z wielką chęcią rehabilitacji. Osłabieni nieobecnością, spowodowaną absencją za żółte kartki, trzech podstawowych zawodników (Józefkiewicz, Gancarczyk, Gajda) jako pierwsi zaatakowaliśmy. W 1’ rzut różny egzekwował Nowacki, piłka minęła głowę Żeglenia a zamykający akcję Lipiński – skiksował. Miedź odpowiedziała dwie minuty później ale dośrodkowanie Wójcika nie znalazło nadawcy w naszym polu karnym. W 7’ z dystansu strzelał na bramkę Majchrowskiego, Karbowy ale bardzo niecelnie. W 8’ po faulu na Jaworskim, dośrodkowywał Nowacki ale obrońcy Miedzi wybili piłkę a poprawka Kulczyckiego poszybowała wprost w ręce bramkarza rywali. W 17 minucie dwie dobre akcje mieli goście. Najpierw groźny strzał Karbowego obronił Majchrowski, a chwilę później po strzale K. Zielińskiego, piłką minęła słupek naszej bramki. W 20 minucie goście mili wyśmienitą sytuację, którą zmarnował Wójcik, który fatalnie przestrzelił głową z 5 metrów. Później przez długie minuty na boisku wiało nudą i dopiero w 33 minucie kibice obudzili się. Niestety po fatalnym błędzie sędziego, który podyktował rzut karny dla rywali. Piłkę w środku pola niefortunnie przeciął Nowacki, z tą próbował zabrać się jeden z rywali, dopadł do niego Kiełbasa i wślizgiem wybił mu ją z pod nóg. Sędzia nie widząc dobrze sytuacji, wskazał na rzut karny i ukarał naszego zawodnika czerwoną kartką. Trudno nie skomentować zachowania rozjemcy tego meczu, zwłaszcza że jeśli już kontakt był to na pewno poza polem karnym. Karnego na gola zamienił Poręba. W 36 minucie na bramkę rywali uderzał Lipiński, ale piłka po rykoszecie trafiła tylko w boczną siatkę. W 45 minucie powinno być 1:1 ale sytuację sam na sam zmarnował Kulczycki, który dał się dogonić i jego strzał został zablokowany.

O drugiej połowie obie drużyny powinny jak najszybciej zapomnieć bo było w niej dużo chaosu, niedokładności a składne akcję można było policzyć na palcach jednej ręki. I paradoksalnie to Stal mimo gry w osłabieniu sprawiała lepsze wrażenie z tym że konkretów było niewiele. Ale mimo to już 49 minucie powinno być 1:1. Wyśmienitą akcję na jeden kontakt, przeprowadzili Jaworski z Nowackim, po czym ten pierwszy wystawił piłkę jak na patelni Kulczyckiemu. I tylko nasz młody pomocnik wie, jak tego nie trafił! W 62 minucie ładnym uderzeniem z dystansu popisał się L. Zieliński ale jeszcze piękniejszą paradą Majchrowski, który sparował piłkę na rzut rożny. W 65 minucie ponownie mieliśmy okazję. Lewą stroną urwał się Mazur, który dośrodkował futbolówkę na 5 metr pola karnego rywali. Do piłki składał się Żegleń ale będąc już w pozycji leżącej nieczysto trafił w piłkę. Ten sam zawodnik minimalnie niecelnie uderzał, przewrotką w 70 minucie.  W tej części meczu, Stal próbowała atakować natomiast goście czekali na kontry i niestety jedna im wyszła. W 84 minucie dośrodkowanie z prawej strony, głową zamknął L. Zieliński odbierając naszym zawodnikom nadzieję na korzystny wynik. W końcówce na bramkę Majchrowskiego uderzał jeszcze Woźniczka, ale zrobił to niecelnie i po kilku chwilach sędzia zakończył te zawody.

Przegrywamy trzeci mecz w III Lidze ale utrzymujemy się w czubie tabeli. Przed nami jeszcze dwie kolejki i 6 punktów do zdobycia. Każda zła seria kiedyś musi się skończyć i bardzo liczymy że będzie miało to miejsce już w piątek w Polkowicach.