Stal zagra sparing z Wieczystą Kraków!

W następnej kolejce nasza drużyna nie rozegra spotkania ligowego z powodu regulaminowej pauzy. Aby podtrzymać rytm meczowy sztab szkoleniowy zorganizował sparing z bardzo wyjątkowym przeciwnikiem. Do Brzegu przyjedzie bowiem zespół Wieczystej Kraków, o którym w ostatnich miesiącach jest bardzo głośno ze względu na transfery do tego klubu.

Jeszcze kilka lat temu Wieczysta była mniejszym klubem, jednym z wielu w Krakowie. Drużyna bez większych perspektyw tułała się pomiędzy A-klasą a Ligą Okręgową, mając przy tym spore problemy finansowe. Wszystko zmieniło się za sprawą przyjścia Wojciecha Kwietnia, milionera związanego z branżą farmaceutyczną. Nowy właściciel bardzo poważnie zaangażował się w klub i rozrysował dalekosiężne plany, które sięgają co najmniej I ligi. Za słowami poszły również czyny, a do krakowskiego zespołu ściągnięto wiele piłkarskich gwiazd. Oprócz takich znanych postaci, jak Sławomir Peszko, Radosław Majewski, Piotr Madejski, Dariusz Gawęcki, Emmanuel Kumah, Krzysztof Szewczyk czy Michał Miśkiewicz (wymieniliśmy jedynie zawodników z przeszłością w Ekstraklasie), w kadrze Wieczystej jest również mnóstwo piłkarzy mających na koncie występy w pierwszej, drugiej lub trzeciej lidze.

Krakowski klub na co dzień występuje w Klasie Okręgowej, ale na wiosnę nie zdołał jeszcze wznowić rozgrywek, gdyż z powodu rządowych obostrzeń pierwsze cztery kolejki zostały przełożone. W rundzie jesiennej nasi sobotni sparingpartnerzy rozwalcowali i przemielili swoją ligową konkurencję. Komplet 14 zwycięstw w 14 meczach, 42 punkty na koncie i szalony bilans bramek 114:6 muszą robić wrażenie, choć patrząc na kadrę Wieczystej nie powinny szczególnie dziwić. Wiele osób twierdzi, że z takimi nazwiskami zespół prowadzony przez Przemysława Cecherza spokojnie poradziłby sobie w II lub III lidze.

O tym, jak wyjątkowo swój klub traktuje właściciel świadczą warunki, w jakich krakowianie przygotowywali się do piłkarskiej wiosny. Drużyna Wieczystej śladem Legii Warszawa udała się do Dubaju, gdzie przez 10 dni przebywała na zgrupowaniu w wyjątkowo luksusowych warunkach. Z powodu niemożliwości rozgrywania meczów ligowych, w ostatnich tygodniach żółto-czarni sprawdzali swoją formę w sparingach, których wyniki również mówią sporo o potencjale tego zespołu. Wieczysta wygrywała z trzecioligowym KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 4:1, czwartoligowymi Popradem Muszyna 3:2 i Termalicą II Bruk-Bet Nieciecza 2:0, a ponadto remisowała z grającymi w III lidze Rekordem Bielsko-Biała (2:2) i Wólczanką Wólka Pełkińska (również 2:2).

Bardzo nas cieszy, że zespół Stali przerwę w rozgrywkach będzie mógł wykorzystać w tak efektywny sposób, mierząc się z bardzo silną drużyną. Mamy nadzieję, że sparing pozwoli podtrzymać formę meczową i dobrą dyspozycję z ubiegłego tygodnia, a dzięki temu żółto-niebiescy jak najlepiej przygotują się do starcia z Gwarkiem Tarnowskie Góry.

Mecz sparingowy

Stal Brzeg - Wieczysta Kraków

10.04.2021 (sobota), godz. 12:30

Stadion Miejski w Brzegu

Mecz odbędzie się bez udziału publiczności.

fot: Facebook KS Wieczysta Kraków.