"Szanujemy ten remis". Komentarze po meczu z Gwarkiem

Trener Stalowców Marcin Nowacki oraz kapitan Marcin Niemczyk skomentowali dla nas dzisiejsze spotkanie z Gwarkiem Tarnowskie Góry, ostatecznie zremisowane 2:2.

Trener Marcin Nowacki: "Na pewno jest to dla nas ważny punkt. Jestem zadowolony z tego, że chłopaki pokazali charakter na boisku i mocno zapracowali na tę zdobycz. Wydaje mi się, że jest to sprawiedliwy remis, bo zarówno my mieliśmy sytuacje, jak i Gwarek. Pierwsza połowa przebiegała pod nasze dyktando, ale na minus należy zapisać to, jak zareagowaliśmy po zmianie stron. Jest to coś, co należy poprawić, mówię głównie o większej konsekwencji przy bronieniu choćby stałych fragmentów gry. Generalnie były okazje, było zaangażowanie, były czerwone kartki, więc myślę, że kibice, którzy odwiedzili dzisiaj stadion powinni być zadowoleni. Muszę pochwalić też zmienników, którzy dodali nam jakości i rozruszali grę w ofensywie. Po tym niełatwym dla nas tygodniu przyjmujemy ten remis z szacunkiem. Przy okazji chciałbym podziękować kibicom za pamięć i odśpiewanie życzeń urodzinowych w trakcie meczu".

Marcin Niemczyk: "Z przebiegu całego spotkania remis wydaje się sprawiedliwy. W pierwszej połowie dobrze realizowaliśmy założenia taktyczne, dobrze weszliśmy w mecz, strzeliliśmy bramkę na 1:0 i ustawiliśmy się niżej. Stwarzaliśmy sobie też kilka ciekawych sytuacji. W drugą połowę, zwłaszcza w pierwsze 15 minut nie weszliśmy najlepiej, straciliśmy dwie bramki i zawodnika, ale potwierdziło się dzisiaj, że cała osiemnastka meczowa jest zawsze ważna. Dobre zmiany poskutkowały wyrównującym golem. Szanujemy ten remis"