To nie będzie zwykły mecz. Ruch Chorzów przyjeżdża do Brzegu!

Sobotni mecz piłkarzy Stali z Ruchem Chorzów z wielu powodów będzie wyjątkowym wydarzeniem. Po pierwsze, do Brzegu przyjedzie niekwestionowany lider tabeli, który wygrał ostatnie 13 spotkań z rzędu i w zasadzie już może świętować awans do II ligi. Inną sprawą jest historia Ruchu, a goszczenie tak dużych marek to dla naszego klubu zawsze duży zaszczyt. Po trzecie zaś, na trybunach brzeskiego stadionu w końcu zasiądą kibice (po dokładnie 224 dniach przerwy!). Oczywiście faworyt sobotniego pojedynku jest jeden, natomiast obserwując ostatnią dyspozycję żółto-niebieskich wierzymy, że zdołają oni sprawić niespodziankę i urwać punkty Niebieskim.

Historia chorzowskiego klubu jest znana chyba każdemu kibicowi piłki nożnej w Polsce i nie tylko. 14-krotne Mistrzostwo Polski, sześciokrotne wicemistrzostwo kraju, trzykrotne zwycięstwo w Pucharze Polski, występy w Pucharze Europy i Pucharze UEFA to tylko niektóre z najważniejszych osiągnięć Ruchu. Patrząc na te wszystkie sukcesy można się tylko zastanawiać, co "Niebiescy" robią na czwartym szczeblu rozgrywkowym.

Na szczęście dla nas wszystkich chorzowianie już za niedługo powinni awansować do II ligi. Za stabilizacją organizacyjno-finansową poszedł bowiem również znaczący postęp sportowy. Już w poprzednim, niedokończonym sezonie Niebiescy zajęli 3. miejsce w tabeli III ligi, ustępując jedynie Śląskowi II Wrocław i Polonii Bytom. Kto wie, na której pozycji rozgrywki zakończyłaby ekipa trenera Berety, gdyby nie marcowy wybuch pandemii. W Chorzowie nie zamierzano jednak gdybać i latem wzmocniono jeszcze zespół, który w ostatnich miesiącach demoluje III-ligową stawkę.

Na przestrzeni całego sezonu Niebiescy po prostu potwierdzają, że są zdecydowanie najlepszą drużyną w tej lidze, grającą najrówniej, która strzela najwięcej bramek i najmniej traci. Chorzowianom nie zdarzyła się praktycznie żadna zła seria czy obniżka formy, a nawet, gdy grali oni w niektórych meczach słabiej, to potrafili je wygrywać (nierzadko również po bramkarz w samej końcówce). Ostatnim pogromcą Ruchu był LKS Goczałkowice-Zdrój, który w listopadzie wygrał u siebie 2:1. Oprócz tego spotkania lider jeszcze trzykrotnie tracił punkty - przegrywając 0:1 ze Ślęzą Wrocław, a także remisując 2:2 z Piastem Żmigród i 1:1 z Polonią Bytom. Pozostałe 26 meczów to zwycięstwa, dające naszemu sobotniemu rywalowi okrągłe 80 punktów (bilans bramkowy 80:23) i aż 15 oczek zapasu nad drugimi bytomianami.

W meczach wyjazdowych Ruchowi wiedzie się nieco gorzej, niż na własnym terenie, choć i tak bilans ten jest znakomity. 14 spotkań przyniosło Niebieskim 11 zwycięstw, 1 remis i 2 porażki, przy bilansie bramkowym 28:11. Widać więc, że na obcych boiskach ofensywa chorzowian nie gra z aż tak wielkim rozmachem, natomiast i tak przynosi to punkty zespołowi trenera Berety. Najlepszym strzelcem Ruchu jest Mariusz Idzik (20 goli w tym sezonie), którego jednak nie zobaczymy w Brzegu ze względu na kontuzję. Drugi na tej liście jest Michał Mokrzycki (13 trafień), a trzeci Łukasz Janoszka (9 bramek).

Przypomnijmy jednocześnie, że Stal zajmuje aktualnie 7. miejsce w tabeli III ligi, mając na swoim koncie 42 punkty (bilans 11 zwycięstw, 9 remisów i 9 porażek). Najlepszym strzelcem naszego zespołu jest Marcin Niemczyk z 7 golami, którego goni Mateusz Dychus (6 trafień). Brzeżanie w ostatnich siedmiu meczach zdobyli aż 16 punktów, przegrywając tylko raz (po słabym występie z rezerwami Górnika).

Historia bezpośrednich spotkań pomiędzy Stalą a Ruchem obejmuje dwa mecze. W poprzednim sezonie żółto-niebiescy ulegli chorzowianom 1:2 (bramka Tomasza Gajdy), ale byli bardzo blisko wyszarpania punktu rywalom, choćby w ostatniej akcji meczu o centymetry pomylił się Damian Celuch. W rundzie jesiennej znów napsuliśmy sporo krwi Niebieskim, lecz znów to 14-krotni Mistrzowie Polski triumfowali, tym razem wygrywając przy Cichej 3:2 (dwa gole Celucha). Szkoda tamtego meczu zwłaszcza ze względu na znakomitą pierwszą połowę, po której Stalowcy mogli prowadzić i to wyżej, niż jedną bramką. Po zmianie stron zdecydowana dominacja gospodarzy przyniosła im zwycięskie trafienie.

Na takie mecze, jak ten sobotni czeka się długo. W końcu na trybuny wrócą kibice, a dodatkowo zmierzymy się ze zdecydowanie najlepszą drużyną w całej lidze. Łatwo nie będzie, ale wierzymy, że przy waszym wsparciu i dobrej grze naszego zespołu możemy urwać punkty faworytowi.

Mecz Stal Brzeg - Ruch Chorzów jako sędzia główny poprowadzi Pan Maciej Habuda z Wrocławia. My przypominamy natomiast, że prowadzona jest przedsprzedaż biletów na to spotkanie (przy bramie Stadionu Miejskiego w Brzegu: w czwartek od 18:00 do 19:00 i w piątek od 18:00 do 20:00). Jest to JEDYNA OKAZJA, by nabyć wejściówki na mecz z Ruchem, gdyż w dniu meczu bilety NIE BĘDĄ DOSTĘPNE W SPRZEDAŻY. Dla tych, którzy nie będą mieli okazji oglądania tego pojedynku na żywo, polecamy transmisję PPV, którą zorganizuje Ruch Chorzów (koszt 15 zł, więcej informacji TUTAJ).

32. kolejka III ligi (grupa 3)

Stal Brzeg - Ruch Chorzów

22.05.2021 (sobota), godz. 17:00

Stadion Miejski w Brzegu.

Zapraszamy!