Zmiana trenera juniorów

Po niedzielnej, bardzo rozczarowującej porażce naszych juniorów z Karkonoszami Jelenia Góra (aż 3:10) trener Karol Fedunik zrezygnował z prowadzenia zespołu. Rezygnacja została przyjęta przez Zarząd Klubu i kierownictwo Akademii.

Trener Fedunik dołączył do Stali wraz z początkiem 2018 roku, obejmując drużynę trampkarzy. Po udanej rundzie i zajęciu drugiego miejsca w Opolskiej Lidze Trampkarzy, jego zespół walczył w barażach o awans co CLJ U-15, ale tu górą okazali się rówieśnicy Górnika Polkowice.

W lipcu 2019 Karol Fedunik został trenerem juniorów starszych. Tu największym sukcesem było wygranie Opolskiej Ligi Juniorów w rundzie jesiennej obecnego sezonu i awans do Makroregionalnej Ligi Juniorów. Niestety na wyższym szczeblu naszej drużynie nie wiedzie się już tak dobrze. Po ośmiu kolejkach młodzi Stalowcy mają na koncie tylko dwa punkty.

Dziękujemy trenerowi Fedunikowi za blisko trzy i pół roku pracy w naszym klubie oraz jego wkład w rozwój brzeskiej młodzieży. Jednocześnie życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej.

Do końca obecnego sezonu drużynę juniorów poprowadzi Amin Stitou. 28-latek od 2016 roku jest bramkarzem I zespołu Stali oraz trenerem w naszej Akademii.