Trener Marcin Nowacki: idziemy w dobrym kierunku

Wyjazdowy mecz Pniówkiem Pawłowice, zakończony remisem 1:1 skomentował dla nas trener Stalowców Marcin Nowacki.

- Wydaje mi się, że byliśmy dziś lepszym zespołem w kreowaniu gry, budowaniu akcji kombinacyjnych. Graliśmy fajnie piłką i wykorzystywaliśmy przestrzenie między formacjami, i za to muszę pochwalić chłopaków, bo te założenia w dużej mierze zrealizowaliśmy. Podejmowaliśmy też dużo dobrych działań w defensywie, bo Pniówek był bardzo groźny po stałych fragmentach gry i długich zagraniach w nasze pole karne. Jestem zbudowany tym, co zobaczyłem na boisku w wykonaniu mojego zespołu, idzie to w dobrym kierunku i te rzeczy, o których mówimy sobie na odprawie, są potem realizowane na murawie. Podoba mi się charakter i zaangażowanie chłopaków; w drugim meczu z rzędu musimy gonić wynik i drugi raz się to udaje. Na pewno szkoda głupio straconej bramki, to jest zdecydowanie coś, co musimy wyeliminować, podobnie jak wciąż musimy pracować nad poprawą finalizacji akcji ofensywnych - powiedział trener.

- Przed nami derby, czyli na pewno wyjątkowe spotkanie dla obu zespołów. W tygodniu obejrzymy dwa ostatnie mecze Kluczborka, przeanalizujemy ich grę i przyjmiemy swój plan na ten pojedynek. Jestem optymistą, bo nasza gra wygląda naprawdę dobrze - dodał szkoleniowiec.