Trener Marcin Nowacki: mecz był na styku

Trener Marcin Nowacki podzielił się z nami swoją opinią po meczu z Polonią Bytom, przegranym przez żółto-niebieskich 2:3.

- Zagraliśmy dobry mecz, kolejny raz byliśmy równorzędnym przeciwnikiem dla zespołu z górnej części tabeli. Szkoda, że przegrywamy, bo uważam, że mogliśmy wywieźć z Bytomia ten jeden punkt. Byliśmy dobrze przygotowani na drużynę Polonii; wiedzieliśmy, co grają, jak wykonują stałe fragmenty gry, tak jak przy pierwszej straconej bramce. Już któryś raz to powtarzam w pomeczowej rozmowie, ale znowu powtarzają się błędy indywidualne, które rzutują na końcowy wynik. Charakter, charyzma, determinacja w dążeniu do odwrócenia rezultatu - to coś, za co chciałbym dzisiaj zawodnikom podziękować i z czego jestem dumny. Mecz był na styku. Polonia wykorzystała nasze błędy skrupulatnie, i stąd znowu przegrywamy minimalnie, jedną bramką. Szkoda - powiedział trener Stali.

- Mamy zespół, który stać na dobry wynik, widać też progres w naszej grze. Wypracowaliśmy pewien model gry, zwłaszcza w defensywie, natomiast ofensywa to kreatywność, nieskończoność działań indywidualnych. One dają zespołowi jakość - dodał szkoleniowiec.