Polonia Bytom - Stal Brzeg 3:2

Nie udała się naszym piłkarzom wyprawa do Bytomia. Stalowcy przegrali z Polonią 2:3, choć zagrali naprawdę dobry mecz. O braku zdobyczy punktowej zadecydowały głównie zbyt łatwo stracone gole, spośród trzech aż dwa po stałych fragmentach gry.

W mecz weszliśmy bardzo, bardzo źle, bo już w 2. minucie Polonia wyszła na prowadzenie. Miejscowi wykonywali rzut wolny, dośrodkowaną futbolówkę na długi słupek zgrał głową Płonka, a z najbliższej odległości do siatki trafił Dawid Wolny. Na straconego gola zareagowaliśmy jednak naprawdę pozytywnie. Chwilę później do wyrównania mógł doprowadzić Michał Kuriata, lecz jego strzał z pierwszej piłki również minął światło bramki. Swojego celu dopięliśmy w 20. minucie. Rzut wolny z okolic dwudziestego metra wykonywał Dominik Bronisławski i po jego płaskim strzale bramkarz odbił futbolówkę do boku, lecz z dobitką ruszył Damian Celuch i zdobył gola przeciwko swojemu byłemu klubowi. Wynik 1:1 nie utrzymał się jednak długo, a kolejne trafienie znów padło po stałym fragmencie gry. W 27. minucie z rzutu wolnego uderzył Stefański, a piłka wpadła "za kołnierz" zaskoczonego Miłosza Jaskuły i wylądowała w siatce. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie i Polonia prowadziła 2:1, ale żółto-niebiescy byli dla wicelidera równorzędnym rywalem.

Po zmianie stron nasza drużyna wyszła na murawę z zamiarem odrobienia strat, zaś gospodarze chcieli podwyższyć prowadzenie i uspokoić mecz. Nasi mogli trafić już w 47. minucie. Wówczas na uderzenie zza szesnastki zdecydował się Dominik Bronisławski, a stojący w bramce Brzozowski z trudem je wybronił. Dwie niezłe szanse miał też Marcin Niemczyk w odstępie 120 sekund po szybkich kontrach, ale ani razu nie zdołał oddać strzału. Poloniści byli skuteczniejsi. W 58. minucie z linii pola karnego celnie przymierzył Dawid Wolny i pokonał Jaskułę, podwyższając wynik na 3:1. Nasi zawodnicy tym razem również nie zwiesili głów. W 77' świetną wrzutkę Ograbka na gola zamienił Michał Sypek. Niestety więcej trafień w tym meczu już nie oglądaliśmy.

Bardzo żałujemy tej porażki, bo wydaje się, że na nią nie zasłużyliśmy. Kolejny raz jednak o braku zdobyczy punktowej zadecydowały błędy indywidualne i ponownie kosztowały nas one jednobramkową przegraną. Nie pozostaje teraz nic innego, jak pokazać charakter i wygrać za tydzień u siebie z Odrą Wodzisław.

SZERSZA RELACJA JUŻ WKRÓTCE

24. kolejka III ligi (grupa 3)

Polonia Bytom - Stal Brzeg 3:2 (bramki: Wolny 2', 58', Stefański 27' - Celuch 20', Sypek 77')

Stal: Jaskuła - Leończyk (85' Nowakowski), Wdowiak, Lechowicz, Ograbek (85' Danielik), Kuriata (73' Sypek), Czajkowski, Niemczyk (61' Matusik), Bronisławski, Podgórski (61' Dychus), Celuch. Trener Marcin Nowacki.

Żółte kartki (Stal): Sypek, Stitou (na ławce rezerwowych).