Wygrana w ostatniej grze kontrolnej

W ostatnim meczu sparingowym przed rozgrywkami ligowymi Stal pokonała zwycięzcę IV ligi opolskiej - Polonia Głubczyce 3:0. Nasi zawodnicy od początku spotkania pokazali swoją wyższość nad rywalami i potwierdzili swoją dobrą dyspozycję na tydzień przed inauguracją sezonu.

Od pierwszej minuty dominacja żółto-niebieskich była widoczna. W 5' z okolic dwudziestego metra nad bramką uderzył Danielik. W 14' obok bramki uderzył Gajda, a kilkadziesiąt sekund później Dychus zdobył pierwszego gola. Jego płaskie uderzenie odbiło się od dwóch słupków i szczęśliwie wylądowało w bramce. W 20. minucie powinno być 2:0, ale mocny strzał Celucha z pierwszej piłki w świetnym stylu obronił bramkarz gospodarzy. Przed przerwą strzał oddał jeszcze Kulczycki (zbyt słaby), a próba zawodnika testowanego z prawego skrzydła minęła dalszy słupek bramki Polonii. Rywale odpowiedzieli jedynie jednym uderzeniem po ziemi, które bez problemów obronił Stitou.

W drugiej części gry mimo kilku zmian nadal przeważali Stalowcy. Już 3 minuty po przerwie silne uderzenie Kulczyckiego zmusiło bramkarza Polonii do interwencji. W 56. minucie debiutanckie trafienie powinien zanotować Niewieściuk, ale po rzucie rożnym z bliskiej odległości nie trafił w bramkę. Po tych sytuacjach "odgryźli" się gospodarze, lecz dwa uderzenia Polonistów z dystansu były bardzo niecelne. W 70. minucie drugie trafienie zanotował zawodnik testowany, wykorzystując sytuację sam na sam. Sześć minut później ten sam zawodnik po ładnej akcji naszego zespołu technicznym uderzeniem zdobył trzecie trafienie. Wynik meczu powinien być wyższy, ale najpierw zawodnik testowany zmarnował sytuację "jeden na jednego" z bramkarzem Polonii, a chwilę później Wejerowski po składnej akcji naszego zespołu przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Cieszy nie tylko pewne i zasłużone zwycięstwo, ale także dobra gra naszej drużyny. Za tydzień poprzeczka będzie podniesiona wyżej, ale liczymy że sobotnia inauguracja sezonu z Górnikiem II Zabrze będzie zwycięska!

Sparing nr 5

Polonia Głubczyce - Stal Brzeg 0:3 (Dychus 14', zawodnik testowany 70', 76')

Stal (I połowa): Stitou - Maj, Pożarycki, Niewieściuk, Kolanko, Kulczycki, Celuch, Danielik, Gajda, Dychus, zawodnik testowany.

Stal (II połowa): Zawodnik testowany - Szubertowski, Niewieściuk, Pożarycki, Krupnik, Kuriata, Danielik, Celuch, Gajda, Kulczycki, zawodnik testowany. Od 60' grał Wejerowski oraz trzech zawodników testowanych.