Wypowiedzi po meczu z Ruchem

Trener Arkadiusz Bator oraz Jakub Banach, strzelec jedynej bramki dla Stali skomentowali dla nas pojedynek z Niebieskimi.

Trener Arkadiusz Bator: "Przegrywamy, ale na pewno po tym meczu możemy iść z podniesionymi głowami i to powiedziałem chłopakom w szatni po meczu. Myślę, że zasłużyliśmy na duże brawa, bo bardzo mocno postawiliśmy się dziś Ruchowi. Na gorąco mogę nawet powiedzieć, że w pewnych elementach i fragmentach gry byliśmy lepszym zespołem. W piłce liczy się jednak to, co w bramce, a to Ruch był skuteczniejszy i zdecydowanie bardziej wyrachowany. Mieliśmy dużo sytuacji, np. przy stanie 0:1 strzał głową - nie trafiliśmy, przy 0:2 była świetna okazja Karola po kapitalnej akcji całego zespołu, ale bramkarz tam dobrze obronił. Tuż po przerwie dostaliśmy jeszcze trzeciego gola po kontrowersyjnym rzucie karnym, bo oglądaliśmy teraz nagranie zza bramki i na pewno nie było tam zagrania ręką. Szkoda, że po trafieniu na 1:3 nie udało się jeszcze zdobyć bramki kontaktowej. Czujemy niedosyt i żałujemy wyniku, ale z postawy całej drużyny jestem zadowolony. Gratuluję Ruchowi wygranej i myślę, że również awansu do II ligi".

Jakub Banach (wypowiedź dla Głospowiatu24.pl): "Pokazaliśmy się na pewno z dobrej strony, bo sytuacje mieliśmy zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie. Z pewnością szkoda konsekwencji w obronie, bo Ruch tak naprawdę w pierwszej połowie, oprócz tych dwóch bramek, nie stworzył sobie jakichś konkretnych okazji. Wykorzystał to, co miał i nie ma się co temu dziwić, bo mają pierwsze miejsce w tabeli nie z przypadku i rywale za każdy błąd są przez nich karceni. W drugiej połowie zawody zepsuł nieco sędzia, bo ten rzut karny nie był ewidentny, rękę miałem przy ciele. Trochę popsuło nam to nastroje, ponieważ gdybyśmy złapali kontakt, to ten mecz byłby zdecydowanie bardziej wyrównany i do końca byśmy tutaj walczyli o remis, a kto wie, może nawet i trzy punkty. Nie takie sytuacje w sporcie się działy. Ruch na pewno pokazał dzisiaj klasę, za co należą się mu szczere gratulacje i życzę im powodzenia w awansie"