Wywiad z Panią Prezes BTP Stal Brzeg - Justyną Kościelną!

1. Dla kibiców zmiana na stanowisku Prezesa klubu to jednak niespodzianka, ale wiem że z Panią rozmowy trwały już od kilku tygodni? Co zdecydowało że przyjęła Pani propozycję Zarządu?

Justyna Kościelna - Co zadecydowało? Odpowiem krótko - pasja, ryzyko, przygoda. Piłką nożną można „się bawić” na wielu płaszczyznach, do zaangażowania w Stali Brzeg namówił mnie Pan Janusz Dziura , a ja podjęłam wyzwanie i jestem.

2. Nie przeraża Panią „kierowanie” największym i najpopularniejszym klubem w naszym powiecie?

J.K. - Jest to dla mnie duże wyzwanie, ale ci, którzy mnie znają wiedzą doskonale, że nie należę do ludzi bojaźliwych. Tego zadania także się nie boję. Podjęłam się z entuzjazmem zadania budowy nowoczesnego klubu, tworzenia jego struktur, na miarę tego miasta. Bo Brzeg zasługuje na dobrą piłkę.

Nowy zarząd napawa mnie dużym optymizmem. Oprócz doświadczonych działaczy skład zarządu uzupełnili młodzi, ambitni ludzie, którzy mają pomysły na rozwój naszego klubu. Mam zatem nadzieje, że ten potencjał nowych członków zarządu zostanie właściwie wykorzystany.

3. Z piłką związana jest Pani już od długiego czasu, proszę przybliżyć swoje osiągnięcia i działania związane z tym sportem.

J.K. - Wraz z mężem przez kilka lat prowadziłam klub w Łukowicach Brzeskich i udało się mam awansować do „A” klasy. Po rezygnacji z działalności w LZSKS Łukowice Brzeskie zostałam Prezesem Podokręgu Brzeg, który prowadziłam do czasu reorganizacji w strukturach OZPN Opole. Od 2012 roku pełniłam funkcję delegata do spraw bezpieczeństwa na obiektach sportowych w OZPN Opole.

4. Co skłoniło Panią do zaangażowania się w działalność sportową?

J.K. - Raczej kto? To zasługa mojego męża, który zaraził mnie pasją do piłki nożnej. To właśnie dzięki niemu zaczęłam się interesować tą dyscypliną sportową.

5. A co prywatnie porabia Prezes BTP Stal Brzeg?

J.K. - Prywatnie jestem matką i żoną, która spełnia się zawodowo. Jestem nauczycielem języka polskiego a obecnie dyrektorem szkoły podstawowej.

6. Czy po zmianie na szczycie naszego klubu, szykowane są jakieś zmiany w działaniu klubu?

J.K. - Najważniejszą zmianą jest powołanie na stanowisko Dyrektora Sportowego mojego poprzednika Pana Janusza Dziurę. Pan Janusz Dziura posiada olbrzymie doświadczenie w prowadzeniu klubu i wiem, że zawsze będzie mi służył dobrą radą.

6. Na co Pani liczy w związku z występami seniorów w III lidze?

J.K. - Chcemy utrzymać to co udało się do tej pory już zrobić. Ale mamy zamiar dalej iść do przodu, przed nami ogrom pracy i poświęcenia, ale wierzę że uda się to osiągnąć dzięki olbrzymiej pracy zawodników, sztabu szkoleniowego, jak i całego Zarządu BTP Stal Brzeg.

7. I na koniec, kilka słów do kibiców od nowej Pani Prezes klubu.

J.K. - Wiem, że ludzi których interesuje piłka w naszym mieście jest znacznie więcej dlatego zachęcajcie swoich znajomych, aby odwiedzali stadion i wspierali naszych piłkarzy, bo na to zasługują. Chcemy, żeby stadion w jak największej ilości się zapełniał i aby powstała większa grupa wiernych Kibiców Stali.

Dziękuje za rozmowę.