Z Nysą na remis w sparingu

W czwartej grze kontrolnej w ramach przygotowań do rundy wiosennej, żółto-niebiescy bezbramkowo zremisowali z liderem IV ligi opolskiej - Polonią Nysa. Nasza drużyna, zwłaszcza w pierwszej połowie, zdecydowanie przeważała na boisku i stworzyła sobie znacznie więcej okazji bramkowych. Niestety był to kolejny sparing, w którym skuteczność pozostawiała wiele do życzenia.

W pierwszej części gry trener Domagała testował czterech zawodników, którzy są coraz bliżej pozostania w naszym klubie. Stalowcy od początku weszli dobrze w mecz, jednak zabrakło im wykończenia sytuacji. W 5. minucie niecelnie główkował Celuch, a cztery minuty później zawodnik testowany nieudanie spróbował przelobować bramkarza Polonii. W 16' dobrego dogrania Maja wzdłuż linii bramkowej nie zdołał wykończyć żaden piłkarz Stali. W 29' próba Gajdy zza szesnastki była niecelna, a minutę później dogranie Kamińskiego z prawego skrzydła doszło do Celucha, który trafił mocno, ale w środek bramki. Przed przerwą jeszcze raz niecelnie uderzył Kamiński. Poloniści w pierwszej części gry nie zdołali oddać żadnego groźnego strzału na bramkę Stitou.

Drugą połowę rozpoczęła w dużym stopniu zmieniona jedenastka. W 54. minucie mocno, choć tylko w środek bramki uderzył zawodnik gości. 60 sekund później powinniśmy wyjść na prowadzenie. Rajd Niewieściuka zakończył się podaniem do testowanego napastnika, który będąc w polu karnym trafił tylko w słupek. W następnym fragmencie gry ofensywa naszej drużyny przygasła, choć próbował rozruszać ją Dychus w 75. minucie, kiedy sprawił duże problemy bramkarzowi z Nysy uderzając zza pola karnego. Ekipa gości również się odgryzała - najpierw celnie, choć zbyt słabo po rzucie rożnym główkował jeden z Polonistów. Chwilę później bardzo dobrze na linii interweniował nasz młody bramkarz Firek. Przed końcem meczu z rzutu wolnego spróbował jeszcze Cieślik, ale ponownie nie zdołał trafić w światło bramki.

Sparing nr 4

Stal Brzeg - Polonia Nysa 0:0

Stal - I połowa: Stitou - Maj, Niewieściuk, Danielik, Gajda, Kamiński, Celuch oraz czterech zawodników testowanych.

II połowa: Stitou - Kowalski, Niewieściuk, Danielik, Kolanko, Cieślik, Dychus, Gajda oraz trzech zawodników testowanych. Ponadto od 61' grali Kuboń, Piątek i Firek, a od 75' Kaczmar. Trener Marcin Domagała.