Zapowiedź: Górnik II Zabrze - Stal

Przed nami XII kolejka rozgrywek III Ligi gr. 3 w której o pozostanie w fotelu lidera, nasza drużyna powalczy z rezerwami aktualnego lidera Ekstraklasy – Górnikiem Zabrze. Mecz ten odbędzie się w niedzielę w Zabrzu a początek zaplanowano na godzinę 13:00.

Zabrzańskie rezerwy jak każdy drugi zespół, grają głównie zawodnikami młodymi, którzy w przyszłości mają stanowić o sile „jedynki” ale bardzo często wspierani oni są tzw. „spadami”. Jako że lider Ekstraklasy gra w niedzielę w Lubinie z Zagłębiem raczej za dużo wzmocnień z pierwszej drużyny spodziewać się nie można, co nie znaczy że będzie łatwo.

Poprzednie rozgrywki, rezerwy Górnika Zabrze zakończyły na odległym 13 miejscu ale „byt” zapewniły sobie dużo wcześniej i nie musiały do końca drżeć o III Ligę. Mimo spokojnego utrzymania zarząd klubu postanowił wprowadzić zmiany w drużynie i pożegnano się z trenerem Dankowskim, którego zastąpił Wojciech Gumola z Rekordu Bielsko-Biała. Jak już wspomniano, kadra drużyny opiera się na młodych zawodnikach ale trener Gumola, bardzo często korzysta z przysługującego mu prawa i wystawia w składzie zawodników, którzy w Ekstraklasie grają mniej.

W obecnych rozgrywkach Górnik II Zabrze spisuje się bardzo dobrze i po jedenastu meczach nasi rywale zajmują w tabeli wysokie szóste miejsce. Jak do tej pory zabrzanie zdobyli 18 punktów odnosząc sześć zwycięstw oraz pięć przegranych.

W meczach domowych, Górnik także jest na plusie ale jak pokazują wyniki, wygrana w Zabrzu nie jest rzeczą niemożliwą ;-)

Patrząc na wyniki naszych niedzielnych rywali jak i naszej drużyny, z góry można zakładać że remis nie padnie. Oprócz bardzo dobrych meczów jak wygrana z KGHM ZANAM Polkowice w „gościach” aż 6:1 trafiają się „Górnikom” i słabsze mecze.

Niedzielny mecz zapowiada się także na bardzo ofensywny, bowiem spotkają się dwie drużyny z największą liczbą zdobytych goli. Stal ma na koncie jeden więcej i liczymy że tak zostanie po niedzieli.

Najlepszym strzelcem rezerw Górnika jest Dominik Lasik, który z siedmioma golami jest jednocześnie wiceliderem klasyfikacji strzelców naszej grupy.

W poprzednim sezonie w Zabrzu, po pamiętnym meczu, pokonaliśmy Górnika 4:3! Kto był ten wie jak wyglądał ten mecz!

Nietypowo bo w niedzielę powalczą nasi zawodnicy o kolejne punkty. Zarówno Stal jak i Górnik w obecnych rozgrywkach spisują się bardzo dobrze, więc zapowiada się interesujący mecz. Jeśli chcemy utrzymać fotel lidera to w Zabrzu trzeba wygrać! Jak będzie? Dowiemy się w niedzielę o 15:00 ale jedno wiemy na pewno! Będziemy walczyć!

III Liga gr. 3, XII kolejka

Górnik II Zabrze – Stal