Zapowiedź: Małapanew Ozimek - Stal Brzeg.

W najbliższą sobotę zostanie rozegrana ostatnia kolejka rundy jesiennej. Stal czeka bardzo trudny wyjazd na mecz ze spadkowiczem z III ligi, Małąpanwią Ozimek. Na ten mecz jedziemy po trzy punkty, ale także bronić tytułu jedynej niepokonanej drużyny w rozgrywkach. Pierwszy gwizdek, na stadionie w Ozimku, zabrzmi o godzinie 13:00.

Naszego sobotniego rywala śmiało możemy nazwać „wylęgarnią” reprezentantów Polski. To w Ozimku bowiem, poznano się na talentach reprezentantów Polski: Adamie Ledwoniu, Pawle Olkowskim oraz Waldemarze Sobocie. Cała ta trójka swoje piłkarskie kroki zaczynała właśnie w Małejpanwi. Piłkarsko klub z Ozimka, nigdy „krezusem” nie był. Ostatnie lata to gra w IV lidze, którą wygrali w sezonie 2013/2014. W nagrodę awansowali do III ligi, w której spędzili tylko rok. Nie był to udany czas, bowiem nasz sobotni rywal zajął tam ostatnie 20 miejsce zdobywając 17 punktów. Na tę zdobycz złożyły się 3 wygrane 8 remisów oraz 27 przegranych. Wynik ten pokazuje jaka przepaść dzieli rozgrywki IV (które Małapanew dość pewnie wygrała) i III ligi. Po spadku, w kadrze klubu z Ozimka zaszło kilka dość istotnych zmian. Klub po rocznym pobycie opuścili Meryk, Rieman, Brzenska, którzy wrócili do OKS Olesno. Ponadto z Ozimka odeszli: Kosut (Skra Częstochowa), Robak (Orzeł Ząbkowice), Rusin (MKS Gogolin), Romanowski (Gronowice). Z powodu kontuzji na boiskach nie zobaczyliśmy Skorupy, natomiast Ploch nie wznowił treningów. Nie próżnowali działacze w Ozimku i w miejsce tych zawodników ściągnięto innych, w tym kilku, dobrze znanych na boiskach w naszym województwie. Na pewno dużym wzmocnieniem było pozyskanie ze Swornicy Czarnowąsy doświadczonych: Stodoły (który bronił już bramki w III i II a nawet w I lidze), oraz pomocnika Franka. W obecnych rozgrywkach zadebiutował także Suchecki, który w Ozimku pojawił się już w zimie ale ze względów proceduralnych (2 kluby w jednym sezonie), nie mógł grać w oficjalnych meczach. Bardzo istotnym wzmocnieniem był ściągnięty z Kluczborka, Komor, który miał być „motorem napędowym” „pomarańczowo-czarnych”. Niestety poważna kontuzja, odniesiona w pierwszych kolejkach wykluczyła jego grę w rundzie jesiennej. Z Orła Źlinice ściągnięto, obrońcę Steinhoffa. Jeśli do tych zawodników dodamy juniorów: Sowińskiego, Habdasa, Jaroszyńskiego (wszyscy Odra Opole) oraz Bieńkowskiego, Misia, Kuźmę, ukazuje nam się kompletna drużyna, która śmiało może walczyć o czołówkę ligi.

Niestety początek sezonu, nie był udany dla jedenastki z Ozimka. Pierwsze trzy mecze to tylko dwa punkty zdobyte po remisach z KS Krasiejów (1:1) oraz Pogonią Prudnik (0:0) i przegranej ze Skalnikiem Gracze (0:1). Czwarta kolejka to pierwsza wygrana z LZS Kup (2:0). Później nastąpiły cztery remisy pod rząd: Start Namysłów (0:0), LZS Starowice 1:1, Chemik Kędzierzyn-Koźle 2:2, OKS Olesno 0:0. Od IX kolejki Małapanew pokazuje potencjał jaki drzemie w tej drużynie. W 8 kolejkach zdobyli oni bowiem aż 18 punktów wygrywając ze Spartą Paczków, Olimpią Lewin Brzeski oba mecze po 1:0, następnie ze Śląskiem Łubniany 3:1, MKS Gogolin 1:0, TOR Dobrzeń Wielki 3:1, oraz w ostatniej kolejce z Czarnymi Otmuchów 4:2. W tym czasie znaleźli tylko dwóch pogromców: Polonię Głubczyce (1:3) oraz PO-RA-WIE Większyce (0:2).

Ostatecznie po rozegraniu XVI kolejek Małapanew zdobywając 27 punktów zajmuje 4 miejsce w tabeli. Na ich dorobek punktowy składa się: 7W, 6R oraz 3P.

Poczynania obu zespołów w rundzie jesiennej 2015/2016.

Co ciekawe, drużyna Małejpanwi zdecydowanie lepiej punktuje na wyjazdach niż u siebie (11:16 pkt). Wszystkie przegrane zanotowali na stadionie w Ozimku! Bilans domowych meczów to: 3W, 2R i 3P. Stal natomiast, może się pochwalić niemal idealnym bilansem meczów wyjazdowych: 6W, 1R (OKS Olesno).

Dorobek punktowy w meczach domowych/wyjazdowych obu drużyn w rundzie jesiennej 2015/2016.

Trochę liczb

Dorobek ofensywy Ozimka to 20 goli co jest dziewiątym wynikiem w IV lidze. Niemal połowę z nich (9) zdobył Franek, który może się pochwalić już dwoma hat trickami w obecnych rozgrywkach. Trzynaście straconych goli plasuje defensywę Małejpanwi na 3 miejscu (Stal (9), Pogoń (11)).

Strzelcy goli obu drużyn w rundzie jesiennej 2015/2016.

Historia

W XXI wieku graliśmy z Małąpanwią ośmiokrotnie. Bilans meczów mamy korzystny: 4W, 1R i 3P. Tak dobrze nie jest już na wyjazdach: 2P, 1R i 1W.

W ostatniej, jakże udanej,  kolejce rundy jesiennej, przyjdzie nam grać z powracającym do wysokiej formy zespołem Małejpanwi. Mecz ten zapowiada się jako największy hit XVII kolejki, w którym trudno wskazać zdecydowanego faworyta. Zdobycz punktowa oraz miejsce w tabeli wskazują na „żółto-niebieskich” ale i Małapanew pokazała że grać w piłkę potrafi. Nasi zawodnicy zapowiadają walkę do ostatniej minuty, co miejmy nadzieję pozwoli przywieść kolejny komplet punktów do Brzegu.

XVII kolejka IV ligi „Saltex”

Małapanew Ozimek – Stal Brzeg

21.11.2015 (sobota), godz. 13:00