ZAPOWIEDŹ: Miedź II Legnica - Stal Brzeg

Liga przyspiesza. W sobotę piłkarze Stali wywalczyli bardzo ważne trzy punkty w starciu z Odrą Wodzisław, a już w środę czeka ich kolejny, prawdopodobnie jeszcze bardziej wymagający pojedynek. Rywalem brzeżan będą bowiem rezerwy Miedzi Legnica, a więc ekipa, która w tym roku bardzo pozytywnie zaskakuje. Mecz odbędzie się w Legnicy o godzinie 16:00.

Rezerwy legnickiej drużyny istnieją już od kilkunastu lat i mają na celu ogrywanie młodzieży z miejscowej Akademii, których nieraz wzmacniają również zawodnicy z pierwszego zespołu. W Miedzi II występuje również sporo młodych piłkarzy zza granicy, a doświadczenia zespołowi dodają chociażby Marcin Garuch czy Grzegorz Bartczak, były reprezentant Polski. Poprzedni sezon rezerwy legnickiego klubu zakończyły na spokojnym, 11. miejscu w tabeli, co zawdzięczają głównie udanej końcówce.

Bieżące rozgrywki jak na razie układają się dla Miedzi kapitalnie, i to pomimo różnych turbulencji związanych z trenerami. Sezon jako szkoleniowiec zaczynał Grzegorz Mokry, lecz w listopadzie jego dobra praca została doceniona przez drugoligowe Wigry Suwałki, do których zdecydował się przenieść. Rundę jesienną jako szkoleniowiec dokończył Rafał Fościak, a od stycznia zespół przejął Arkadiusz Bator, trener Stali w 2021 roku. Tu mieliśmy powtórkę z rozrywki, bo po zaledwie jednym meczu trener Bator przyjął ofertę z rezerw Śląska Wrocław grających w II lidze. Od tego czasu drużynę Miedzi prowadzi wcześniejszy II trener Adrian Żurański, i jak na razie robi to z dużym powodzeniem.

Jego zespół w 2022 roku jeszcze ani razu nie przegrał. To sprawia, że po 25. kolejce Miedź II Legnica zajmuje drugie miejsce w tabeli III ligi, mając na koncie 51 punktów (15 zwycięstw, 6 remisów i 4 porażki, bramki 48:29) - jest to o sześć oczek mniej od lidera z Lubina. Legniczanie w rundzie jesiennej odprawiali już z kwitkiem Odrę Wodzisław (wygrana 1:0), Piasta Żmigród (1:0), LKS Goczałkowice Zdrój (2:1), Carinę Gubin (2:1) i rezerwy Górnika Zabrze (3:2), a ponadto dwukrotnie remisowali: 2:2 z Wartą Gorzów oraz 3:3 w ubiegłej kolejce z Karkonoszami Jelenia Góra. Najlepszym strzelcem naszego środowego rywala jest Tomasz Mamis, zdobywca 7 bramek (mający na swoim koncie 8 goli Holender Byron Burgering w zimie powrócił do swojego rodzimego kraju).

Przed naszym zespołem kolejny niełatwy mecz. Tabela wskazuje, iż jego faworytem są gospodarze, ale my jesteśmy przekonani, że żółto-niebieskich stać na sprawienie niespodzianki. We wcześniejszych spotkaniach z innymi drużynami czołówki - Polonią Bytom czy Ślęzą - do wydarcia punktu brakło niewiele i pozostaje nam mieć nadzieję, że tym razem zawodnicy wrócą do Brzegu w dobrych humorach.

Mecz Miedź II - Stal jako sędzia główny poprowadzi Pan Dawid Kuraszkiewicz z Lubuskiego Kolegium Sędziów. Wszystkich kibiców zachęcamy do trzymania kciuków w środowe popołudnie oraz sprawdzania naszego Facebooka, gdzie na bieżąco będziemy informować o zmianie wyniku.

26. kolejka III ligi (grupa 3)

Miedź II Legnica - Stal Brzeg

27.04.2022 (środa), godz. 16:00