Zapowiedź: Rekord Bielsko-Biała - Stal

W rozgrywanej w święto Konstytucji, środowej kolejce III Ligi, nasza drużyna wybiera się w daleką podróż do Bielska-Białej, gdzie zmierzy się z miejscowym Rekordem. W tabeli, gospodarze tego meczu zajmują szóste miejsce a do naszej drużyny tracą tylko 3 punkty.

Rekord Bielsko-Biała, jeszcze przed sezonem stawiany był jako jeden z pretendentów do wygrania naszej grupy. I nie ma się tym opinią co dziwić, ponieważ w drużynie naszych rywali trudno szukać słabych punktów. Mimo, że o awansie w tym roku nie ma już mowy to jak niemal pół ligi tak i "Rekordziści" „mierzą” w miejsce na pudle.

Po rozegraniu 24 meczów, Rekord zajmuje w tabeli szóste miejsce. Odnosząc 10 wygranych i 8 remisów nasi środowi rywale zapisali sobie na koncie 38 punktów. Bilans goli mocno na plus, 41 strzelonych i 28 straconych.

Patrząc na statystyki, zapowiada się jutro bardzo zacięty i wyrównany mecz. Zdobycz punktowa jak i bilans goli Rekordu i Stali są niemal identyczne.

Zaglądając w statystyki meczów domowych i wyjazdowych, potwierdza się nasza wcześniejsza opinia o wyrównanym meczu. Jutro w Bielsku-Białej spotkają się drużyny, która lepiej punktują u siebie (Rekord, 23 punkty w „domu) oraz w meczach wyjazdowych (Stal, 21 punktów w gościach).

Runda wiosenna w wykonaniu Rekordu jest chyba niezbyt udana, chociaż patrząc na wyniki jakie padają w tej rundzie w naszej grupie to ciężko coś powiedzieć. Dwie wygrane, trzy remisy oraz dwie przegrane. W tabeli wiosny zawodnicy z Cygańskiego Lasu zajmują odległe 13 miejsce, natomiast „żółto-niebiescy” – czwarte. Różnica pomiędzy obiema drużynami to aż 9 pozycji w tabeli ale tylko 3 punkty!

Na pewno nasi zawodnicy będą musieli uważać na ofensywę Rekordu, bowiem 41 strzelonych goli daje im w tej klasyfikacji trzecie miejsce w tabeli. Najlepszymi strzelcami drużyny są – stoper- Michał Bojdys oraz napastnik Dawid Ogrocki, którzy mają na koncie po osiem trafień.

W przerwie zimowej w drużynie rywali doszło do kosmetycznych zmian. Doszło dwóch zawodników z niższych lig: Mateusz Bernat (Spójnia Lądek) oraz Michał Czernek (GKS Radziechowy-Wieprz), którzy powrócili do klubu z wypożyczeń. Drużyną opuściło trzech zawodników a najwięcej z nich grał Szymon Szymański (pomocnik), który zasilił pierwszoligowe Podbeskidzie Bielsko-Biała. Pozostała dwójka to Rafał Haczek (GLKS Wilkowice) oraz Krzysztof Skrzypiec (Iskra Klecza Dolna).

W rundzie jesiennej w Brzegu, pokonaliśmy Rekord 2:0. Gole dla Stali zdobyli Kulczycki oraz Maj a szczególnej urody była akcja tego pierwszego, który przebiegł z piłką niemal całe boisko i wpakował piłkę do siatki rywali. Ale nie było to łatwe spotkanie i dwukrotnie od utraty gola uratowała nas poprzeczka!

Meczem z Rekordem rozpoczynamy cykl spotkań ze śląskimi drużynami. Do końca sezonu pozostało jeszcze 10 meczów, spadek i awans nam raczej nie grożą ale miejsce na podium byłoby dla naszego klubu ogromnym sukcesem. I postaramy się zrobić wszystko aby na nim zakończyć sezon.

III Liga gr. 3, 25 kolejka

Rekord bielsko-Biała – Stal