Zapowiedź: Rekord Bielsko-Biała - Stal

Niedzielnym mecze z Rekordem Bielsko-Biała, nasza drużyna zainauguruje ostatni już piłkarski maraton w obecnych rozgrywkach. Na przestrzeni trzech tygodni rozegramy siedem meczów, które zdecydują o naszym być albo nie być w III lidze oraz o tym czy będziemy się mogli cieszyć z wywalczenia Pucharu wojewódzkiego. Ostatnie trzy wygrane w lidze pozwoliły naszym zawodnikom oddalić się od strefy spadkowej ale sytuacje w II lidze i prawdopodobny spadek trzech drużyn z woj. śląskiego sprawiły że „czerwona linia” zatrzyma się na trzynastym miejscu, nad którym posiadamy cztery punkty przewagi.

Najważniejsze w końcówce sezonu jest to, iż wszystko zależy od nas samych i nie musimy się oglądać na potknięcia rywali. Pozytywny także, wydaje się kalendarz Stali, który wskazuje że z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie zagramy u siebie na Stadionie Miejskim w Brzegu. Nie oznacza to oczywiście faktu, iż na wyjazdach także nie powalczymy i także z meczów gościnnych liczymy na zdobycz punktową. Najbliższa ku temu okazja, nadarzy się już w niedzielę, kiedy to na Stadionie Piłkarskim BBOSiR przy ul. Młyńskiej w Bielsko-Białej, zmierzymy się z miejscowym Rekordem. O ile większa część Polski, Rekord kojarzy głównie z futsalu (gratulujemy kolejnego Mistrzostwa Polski zawodnikom Rekordu!) to już w naszym regionie od lat, „trawiaści” zawodnicy naszych rywali zaliczają się do czołówki naszych rozgrywek. Nie inaczej jest w tym roku, w którym „biało-zieloni” zajmują w tabeli siódme miejsce. Po dwudziestu siedmiu kolejkach, gospodarze niedzielnego meczu, zgromadzili na koncie czterdzieści jeden punktów, odnosząc w tym czasie jedenaście wygranych i osiem remisów. Jak do tej pory Rekordziści zdobyli czterdzieści trzy gole a stracili trzydzieści siedem. W meczach domowych bielszczanie spisują się bardzo dobrze, odnosząc siedem wygranych, pięć remisów i tylko dwie przegrane. Pamiętajmy jednak, iż w niedzielę Rekord nie zagra na własnym stadionie a gościnnie na stadionie przy ul. Młyńskiej dodatkowo na sztucznej murawie.

W tabeli rundy wiosennej, Rekord Bielsko-Biała z czternastoma punktami na koncie zajmuje w tabeli dziesiąte miejsce. Stal po ostatnich bardzo dobrych meczach z dorobkiem piętnastu punktów, uplasowała się na siódmej pozycji. 

W przerwie zimowej, rewolucji w kadrze Rekordu nie było, bowiem odeszło tylko trzech graczy z tym że jeden bardzo ważny, bo nie dość że najlepszy strzelec to dodatkowo młodzieżowiec - Damian Hilbrycht, który powędrował do I-Ligowego Podbeskidzia Bielsko-Biała. Ponadto, kadrę naszych rywali uszczupliło dwóch zawodników – Konrad Kasolik oraz Adam Waliczek. W ich miejsce „ściągnięto” utalentowaną młodzież z własnej szkółki piłkarskiej i jak widać był to strzał w dziesiątkę bo Rekord zaliczamy do tej wąskiej grupy, która o utrzymanie nie musi się już martwić.

Najlepszym strzelcem drużyny jest, już wspomniany Damian Hilbrycht, który w rundzie jesiennej uzbierał dziesięć goli. Gonić go próbuje Marcin Wróbel, który ma na koncie dwa trafienia mniej oraz Marcin Kozina i Dawid Ogrocki (obaj po pięć goli).

W rundzie jesiennej po bardzo dramatycznym meczu i starcie gola w końcówce – Stal, na Stadionie Miejskim w Brzegu, przegrała z Rekordem 2:3.

III Liga, gr. 3, XXVIII kolejka

Rekord Bielsko-Biała – Stal

12.05.2019 (niedziela), godz. 16:00

Bielsko-Biała ul. Młyńska 52

Zapraszamy.