Zapowiedź: Stal - Górnik Wałbrzych!

W najbliższą sobotę (29.05.2017) na Stadionie Miejskim w Brzegu, nasza drużyna w ramach 24 kolejki III Ligi, zmierzy się z Górnikiem Wałbrzych. Meczem tym, Stal,  rozpocznie mały maraton piłkarski, kiedy to w przeciągu tygodnia rozegra trzy mecze ligowe, dwa u siebie (Górnik oraz Skra) oraz jeden na wyjeździe (Rekord). W ostatnich dwóch meczach nasi zawodnicy podzielili się punktami z rywalami ale utrzymali trzecie miejsce w tabeli. Wygrana z Górnikiem na pewno byłaby fajnym otwarciem "majowego weekendu" a zważywszy że do dyspozycji trenera będą już wszyscy zawodnicy, to zapowiada się ciekawe widowisko.

Górnik Wałbrzych nie może zaliczyć tego sezonu do udanych. W poprzednich rozgrywkach (po barażach) zajął pierwsze miejsce w tabeli i dopiero przegrana z Polonią Warszawa pozbawiła naszych rywali promocji do II Ligi. Po tej przegranej, wyszły jedna na jaw olbrzymie kłopoty finansowe wałbrzyszan, co skończyła się odejściem większości czołowych zawodników i niemal wycofaniem z rozgrywek. Na szczęście kłopoty udało się pokonać i Górnik w mocno odmłodzonym składzie przystąpił do rozgrywek. Niestety dla kibiców Górnika, runda jesienna nie była udana a 14 punktów w siedemnastu meczach dało jej odległe 15 miejsce w tabeli.

Podstawowym problemem Górnika jest skuteczność pod bramką rywali a jak się nie strzela goli to się meczów nie wygrywa.

Można powiedzieć że w sobotę spotkają się dwie drużyny, które zaskoczyły swoich kibiców. "Na plus", nasza drużyna, po której nikt się nie spodziewał że po 23 kolejkach będzie zajmowała miejsce na podium w tabeli oraz „na minus’ Górnik Wałbrzych, który mimo odejścia kilku zawodników, zawodzi.

Co ciekawe zawodnicy z Wałbrzycha lepiej punktują w meczach wyjazdowych, w których zdobyli 12 punktów (z 21), natomiast nasza drużyna preferuje grę na - wyjazdach, w których zdobyła 21 punktów (na 41). Różnice minimalne ale może warto by było poprawić statystyki domowe.

Przed rozpoczęciem rundy wiosennej, działacze Górnika zrobili wszystko aby powalczyć o pozostanie w III Lidze. Do klubu wrócił Dominik Bonisławski, który ostatnie pół roku, bez powodzenia spędził w Rakowie Częstochowa oraz były zawodnik wałbrzyszan Michał Tytman (powrót z Niemiec). Do Górnika dołączył także czołowy zawodnik IV-ligowej Victorii Świebodzice – Kamil Sadowski. Nie obyło się także bez strat ale odeszli tylko zawodnicy, którzy grali mało, więc zimowe okno transferowe w Wałbrzychu można zaliczyć do udanych.

I zaczęło się udanie. Wygraną z Falubazem i remisem z BKS Stalą Bielsko-Białą. Następna przegrana z Rekordem, niespodzianką nie była ale już wygrana z Pniówkiem w Pawłowicach Śl. i to 3:0, już tak. Tak samo jak przegrana z Górnikiem II Zabrze w ostatniej kolejce u siebie.

Nie zmienia to faktu, że wiosną Górnik Wałbrzych zdobył już 7 punktów, co nieznacznie poprawiło jego miejsce w tabeli ale wydaje się, że jego utrzymanie będzie zależało nie tylko od niego samego ale także od postawy śląskich drużyn w II Lidze.

Runda wiosenna w III Lidze, gr. 3 (90minut.pl)

Jak już wspomniano wyżej,  główną bolączką wałbrzyszan jest brak skuteczności. Po 23 meczach „górnicy” mają na koncie tylko 15 goli, co daje im najniższe miejsce w tej kategorii w naszej grupie. Najlepszym strzelcem drużyny jest Marcin Morawski, który zdobył 4 bramki.

W jesiennym meczu, pokonaliśmy w Wałbrzychu Górnika 2:1. Mecz ten miał dość dramatyczny przebieg, bowiem rywale nie wykorzystali rzutu karnego a nasza użyna po czerwonej kartce Sikorskiego, kończyła to spotkanie w "10”. W pierwszej połowie byliśmy drużyną lepszą, niestety w drugiej oddaliśmy inicjatywę gospodarzom, którzy jednak oprócz stałych fragmentów gry nie potrafili sobie stworzyć sytuacji.

Zbliżający się długi majowy weekend zapowiada się w Brzegu bardzo atrakcyjne. Urząd Miasta wraz z BCK w amfiteatrze, zaplanował kilka fajnych (Bednarek, Łowcy Kropka B, Red Lips) koncertów ale to dopiero w poniedziałek i we wtorek. Sobotę, radzimy spędzić na Stadionie Miejskim w Brzegu, kibicując i pomagając naszej drużynie „zgarnąć” kolejne trzy punkty, które pozwolą nam umocnić się w czołówce. A, że rywal atrakcyjny, to pewnie dwa razy nie trzeba WAS zapraszać.

III Liga, 24 kolejka

Stal – Górnik Wałbrzych

29.04.2017 (sobota), godz. 17:00

Stadion Miejski w Brzegu.

Zapraszamy!