Zapowiedź: Stal - LZS Kup

W 28 kolejce IV ligi opolskiej „Saltex”, zagramy z LZS Kup. Mecz ten odbędzie się na Stadionie Miejskim w Brzegu w nietypowy dzień bo w czwartek. Do awansu brakuje nam jeszcze 6 punktów i pierwsze trzy z nich, postarają się nasi zawodnicy zdobyć już w spotkaniu z LZS.

Goście, jako beniaminek IV ligi rundę jesienną mieli bardzo dobrą, będąc niemal całą jesień w czołówce. Do 14 kolejki LZS Kup zajmował miejsce na najniższym podium tabeli. Potem niestety, kontuzje i wąska kadra dały o sobie znać i od 13 kolejki nasi rywale przez dwanaście kolejnych meczów nie zdobyli kompletu punktów, notując w tym czasie tylko cztery remisy. Przełamanie nastąpiło dopiero w 24 kolejce, w której Kup w meczu derbowym pokonał TOR Dobrzeń Wielki 2:1. Obecnie nasi rywale z 35 punktami, zajmują w tabeli dziesiąte miejsce, na które składa się 10 wygranych, 5 remisów i 12 przegranych. Bilans bramkowy naszych rywali mocno ujemny, 28 goli zdobytych oraz 38 straconych.

Przerwa w rozgrywkach.

W przerwie między rozgrywkami w kadrze drużyny z Kup nie było rewolucji kadrowej. Nikt ze znaczących zawodników nie odszedł natomiast do drużyny z TOR-u Dobrzeń Wielki dołączył obrońca Draguć. Z niższych lig zespół wzmocniło dwóch zawodników: Badecki (Wiking Rodło Opole) oraz Wilczek (Stal Osowiec). Ponadto treningi po kontuzji wznowił Knapik. W meczach wiosennych w kadrze zespołu nie zobaczymy natomiast: Świętka (Żelazna), Krężlewskiego i Zbocha (Rodło Opole) oraz Kardasza (nie wznowił treningów). Największą zmianą jak zaszła w zespole była zmiana na stanowisku trenera, które opuścił Łukasz Kabaszyn (dostał propozycję z Widzewa Łódź) a w jego miejsce powołano Grzegorza Świerczka. Jest to postać dobrze zanana w Kup, bowiem to właśnie osoba obecnego trenera naszych rywali, wprowadziła ich w czerwcu 2015 do IV ligi.

Wiosna.

Mówi się że najtrudniejsza dla beniaminka zawsze jest runda wiosenna. Słowa te w 100 % sprawdzają się w Kup. W dziesięciu meczach nasi rywale zdobyli tylko 8 punktów, zajmując w tabeli wiosny dopiero 14 miejsce. W meczach wyjazdowych w obecnej rundzie jeszcze nie wygrali a ich bilans to 2 remisy i 3 przegrane.

Tabela "wiosny" 2016, IV liga opolska "Saltex" (żródło: 90minut.pl)

Strzelcy.

W 28 kolejkach nasi czwartkowi rywale zdobyli 28 goli, co daje im czternastą pozycję w tej klasyfikacji. Najlepszym strzelcem drużyny, który zdobył niemal połowę goli całego zespołu jest Łukasz Bojar.

Historia.

Historia spotkań pomiędzy Stalą a LZS-em Kup jest krótka. W XXI wieku graliśmy tylko raz, a mecz ten odbył się w rundzie jesiennej obecnego sezonu.

Spotkanie pomiędzy LZS Kup (wicelider) oraz Stalą (lider) było hitem 11 kolejki. Wygrana ta miała olbrzymie znaczenie dla obu drużyn. Wygrana miejscowych pozwalała im doskoczyć do naszej drużyny na 2 „oczka”, natomiast wygrana naszej drużyny pozwalał nam odskoczyć od grupy pościgowej na 8 punktów. Mecz ten zgromadził także dużą widownie w liczbie około 350 kibiców z czego duża część z Brzegu. Obejrzeli oni ciekawe widowisko, w którym nasza drużyna pokazała że nieprzypadkowo zasiadła w fotelu lidera. Prowadzenie w 10 minucie dał nam Sikorski, który dobił uderzenie Józefkiewicza z rzutu wolnego. Na 2:0, z rzutu karnego po faulu na Jaworskim, podwyższył Szpak, pieczętując tym samym wygraną naszego zespołu.

Tak ten mecz podsumował ówczesny trener LZS-u Łukasz Kabaszyn: „Stal to zespół poukładany, z bardzo dobrymi piłkarzami, wysoki i wybiegany ze świetnym trenerem, który reaguje na to co się dzieje na boisku. Nikt nie powinien mu stanąć na drodze. My stoczyliśmy z nim walkę, mecz był fajny i szybki, a rywal górował przygotowaniem technicznym i większą kulturą gry. W innych aspektach było na remis i to mnie cieszy. Wygrał zespół lepszy, ale ambicją łatwo skóry nie sprzedaliśmy” (NTO.pl)

XI kolejka, IV liga opolska „Saltex”

LZS Kup – Stal 0:2

(Sikorski, Szpak)

Kup: Wnuk - Koczanowski, Warzyc, Wróbel, Butrym - Świętek, Moschner, Marcinów, Sobczak, Pudełko - Bojar. Trener Łukasz Kabaszyn.

Stal: Szymocha - Dołgan, Józefkiewicz, Sikorski, Płomiński - Kulczycki (90' Mazur), Szpak, Boczarski, Gajda (90' Janeczek), Poważny (71' Ł. Bonar) - Jaworski (90' M.Mendak). Trener: Sebastian Sobczak.

Ostatnia kolejka.

W 27 kolejce, LZS Kup pokonał „czerwoną latarnię” ligi - Czarnych Otmuchów 3:0. Hat tricka w tym spotkaniu zaliczył najlepszy strzelec naszych rywali Bojar. Jak wynika z opisu na stronie klubowej LZS-u, wygrali oni zasłużenie ale mecz mógłby się inaczej potoczyć gdyby rywale wykorzystali dwie świetne sytuacje z początku meczu. Wygrywając z Czarnymi, miejscowy oddalili się od strefy spadkowej na 6 punktów.

LZS Kup – Czarni Otmuchów 3:0

(Bojar x 3)

LZS Kup: Wnuk – Dobrzyński, Warzyc, Wróbel, Koczanowski (57’ Szymków), Kampa (89’ Badecki), Draguć (63’ Marcinów), Moschner, Pudełko, Sobczak, Bojar. Trener: Grzegorz Świerczek.

W najbliższy czwartek, Stal powalczy o kolejny komplet punktów. Do awansu potrzebujemy ich jeszcze sześć, ale wygrana z LZS Kup może już dać nam ten upragniony awans! Warunki są dwa: wygrana Stali w czwartek i przegrana Polonii Głubczyce w sobotę. Pierwszy z nich jest w nogach naszych zawodników, którzy bardzo chcą się zrehabilitować za przegraną ze Skalnikiem. Na drugi nie mamy wpływu ale kto wie, może Małapanew sprawi niespodziankę w Głubczycach. Z tego też miejsca bardzo zapraszamy wszystkich kibiców do przyjścia na ten, kto wie może historyczny mecz! Tego nie można przegapić!

XXVIII kolejka, IV liga opolska „Saltex”

Stal – LZS Kup

12.05.2016 (czwartek), godz. 18:00

Stadion Miejski w Brzegu.