Zapowiedź: Stal - Małapanew Ozimek.

W sobotę 11.06.2016, rozegrana zostanie ostatnia kolejka IV ligi opolskiej, w której Stal zmierzy się z Małąpanwią Ozimek. Mecz ten rozpocznie się o godzinie 17:00 ale przez niemal cały dzień na Stadionie Miejskim odbywał się będzie „Piłkarski piknik” z okazji awansu „żółto-niebieskich”. Rozpocznie go mecz juniorów  z Koksownikem Zdzieszowice w OLJ o godz. 11:00. Potem będzie można zobaczyć turniej najmłodszych adeptów piłki nożnej z Akademii Piłkarskiej Stal Brzeg. Główne uroczystości związane z dekoracją zawodników odbędą się o 19:00, na boisku bocznym, gdzie będzie można zjeść kiełbaskę z grilla oraz napić się „złotego napoju”. Przez cały dzień dostępne będą liczne atrakcje takie jak „dmuchańce”, wata cukrowa i inne. Na pewno nikt nie będzie się tego dnia nudził a o dobre humory postarają się zadbać nasi piłkarze, którzy do meczu z Małąpanwią podejdą jakby grali o mistrzostwo.

Małapanew Ozimek, tegoroczny „spadkowicz” z III ligi, po słabym początku rundy jesiennej, wiosną prezentuje się już bardzo przyzwoicie. Nasi rywale zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli ale żeby być go pewnym potrzebują co najmniej jednego punktu. Wyprzedzają oni o trzy punkty, Starowice (mają z nimi lepszy bilans bezpośredni) oraz OKS Olesno (tutaj lepszy jest OKS). 58 punktów, zdobyli odnosząc 17 wygranych, 7 remisów i 9 przegranych. Ich bilans bramkowy to: 53 gole zdobyte (ósmy wynik w lidze) oraz 36 straconych (4).

W meczach wyjazdowych, Małapanew zdobyła 26 punktów, odnosząc 7 wygranych, 5 remisów i 4 przegrane.

Przerwa w rozgrywkach.

Po spadku z III ligi w kadrze Małejpanwi nastąpiła mała rewolucja, czego efektem był słaby początek rozgrywek. Z meczu na mecz jedenastka z Ozimka grała coraz lepiej, co było efektem zgrywania się nowych zawodników. W przerwie zimowej doszło jedynie do korekt w składzie. Pozyskano czterech zawodników: Lecha (wznowił treningi po rocznej przerwie), Gałczyńskiego (Odra Opole juniorzy), Misa (Pomologia Prószków), Stupaka (Piomar Tarnów Opolski Przywory). Z zespołu odeszło trzech zawodników: Steinhoff (Ligota Turawska), Żmuda (nie wznowił treningów), Karabin (TOR Dobrzeń Wielki). Jak pokazują wyniki osiągane przez Małąpanew w rundzie wiosennej, okienko można uznać na „plus”.

Wiosna.

W bieżącej rundzie Małapanew zdobyła 31 punktów co daje jej 4 miejsce w tabeli. Wiosną nasi rywale odnieśli 10 wygranych (2:1 Pogoń Prudnik, 2:3 LZS Kup, 3:1 Start Namysłów, 2:0 LZS Starowice, 1:0 Chemik Kędzierzyn-Koźle, 2:0 Sparta Paczków, 1:0 Olimpia Lewin Brzeski, 3:1 Śląsk Łubniany, 5:1 TOR Dobrzeń Wielki, 5:0 Czarni Otmuchów) 1 remis (1:1 Skalnik Gracze) i 5 przegranych ( 1:3 KS Krasiejów, 0:1 OKS Olesno, 0:2 Polonia Głubczyce, 2:4 MKS Gogolin, 2:3 PO-RA-WIE Większyce).

Strzelcy.

Najwięcej goli (10) w tym sezonie, dla drużyny z Ozimka zdobył doświadczony Franek, który ma dwukrotnie więcej trafień od dwóch następnych zawodników: Wiśniewskiego i Sowińskiego.

Historia.

W XXI wieku z Małąpanwią graliśmy dziewięciokrotnie. Bilans mamy korzystny: 5 wygranych, 1 remis i 3 przegrane.

W meczach domowych, na cztery mecze wygraliśmy trzy i jeden przegraliśmy.

Runda jesienna.

W XVII kolejce wybraliśmy się na mecz do Ozimka, gdzie na bardzo „ciężkiej” murawie (mecz był rozgrywany w listopadzie) graliśmy z czwartą drużyną ligi. Był to ostatni mecz rundy jesiennej a nasi zawodnicy bardzo chcieli wygrać i przezimować z piętnastopunktowa przewagą nad drugą Polonią Głubczyce.

Zadanie wykonali a sprawę załatwili już po pierwszej połowie. Najpierw w 11 minucie dokładne dośrodkowanie Szpaka z kornera, głową wykończył Boczarski, a w 35’ sprawę załatwił Bonar, dobijając uderzenie Jaworskiego. W pierwszej połowie mogliśmy jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale próba Jaworskiego z 40 minuty była za słaba i bramkarz obronił ten strzał.

W drugiej części gra się wyrównała, miejscowi odważnie zaatakowali co jednak nie przełożyło się na klarowne sytuacje. „Żółto-niebiescy” grali uważnie w tyłach i dlatego też w tej części nie zobaczyliśmy goli.

IV liga opolska, 17 kolejka

Małapanew Ozimek – Stal 0:2

(Boczarski, Bonar)

Małapanew: Stodoła - Lewandowski, Cem­bolista, Zmuda, Sowiński – Karabin (46’ Paw­lus), Górniaszek, Wróblewski (46’ Suchecki), Franek, Habdas (81’ Okos) - Jaroszyński (46’ Wiśniewski). Trener Dariusz Kaniuka.

Stal: Raczkowski – Mazur, Dołgan, Sikorski, Kiełbasa – Kulczycki (89’ Janeczek), Boczarski, Ł. Bonar (75’ Poważny), Szpak, Gajda – Jaworski. Trener Sebastian Sobczak.

W ostatniej kolejce rundy i sezonu, Stal zmierzy się z trzecią drużyna ligi – Małąpanwią Ozimek. Nasi zawodnicy, postarają się zmazać plamę za środową porażkę ze Spartą i tym samym godnie zakończyć sezon 2015/2016. Sezon po którym Stal zagra w III lidze. A po meczu, już tylko medale, gratulacje i zabawa....

Zapraszamy.

IV liga opolska, 34 kolejka

Stal – Małapanew Ozimek

11.06.2016 (sobota), godz. 17:00

Stadion Miejski w Brzegu.