Zapowiedź: Stal - Pniówek Pawłowice Śląskie

Po dwóch tygodniach przerwy, nasi zawodnicy wracają do gry. W 10 kolejce na własnym boisku zmierzą się z solidnym „ligowcem” Pniówkiem Pawłowice Śląskie. Mecz ten odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 15:00.

Górniczy Klub Sportowy Pniówek 74 Pawłowice Śląskie do III ligi awansował w sezonie 2008/2009 i występuje tam do dziś. W poprzednim sezonie nasi sobotni rywale dość szybko i łatwo zapewnili sobie utrzymanie w reformowanej III lidze, zajmując na koniec rozgrywek 6 miejsce. W 30 meczach „Górnicy” zdobyli 50 punktów, odnosząc 13 wygranych, 11 remisów oraz 6 przegranych.

Mimo bardzo dobrego poprzedniego sezonu, w którym Pniówek był jedną z rewelacji, w czerwcu pojawiły się informacje o możliwości likwidacji klubu! Powodem były oczywiście pieniądze a raczej ich brak. Wycofanie się głównego sponsora klubu, spowodowały braki w kasie i tym samym olbrzymie trudności z „domknięciem” budżetu. Ostatecznie i na szczęście gmina Pawłowice Śląskie wsparła klub, dzięki czemu GKS mógł przystąpić do rozgrywek i wszystko rozstrzygnie się na boisku (WIĘCEJ TUTAJ)

Mimo zamieszania finansowego w przerwie między sezonami, działaczom Pniówka, udało się utrzymać trzon zespołu. Do klubu w przerwie letniej dołączyli: Bartosz Semeniuk (pomocnik). W poprzednim sezonie reprezentował on III-ligowy LKS Bełk, rozgrywając w nim 1008 minut, w których zdobył 3 gole. Z wypożyczenia do Unii Turza Śląska powrócił obrońca Adrian Nowak natomiast z Gwarka Ornatowice Paweł Nowak a z rezerw ROR Rybnik – Sebastian Szymura.

Transferów z klubu było znacznie więcej. W obecnym sezonie w drużynie naszych sobotnich rywali nie zobaczymy: Michała Podolaka (bramkarz, 1980 minut w poprzednim sezonie), Dawida Oszka (pomocnik, 2422 minuty, 2 gole), Tomasza Zyzaka (napastnik, 979 minuty, 2 gole), Roberta Dadoka (pomocnik, 906 minut, 1 gol), Łukasza Polaka (pomocnik, 932 minuty, 2 gole), Kamila Benauera (pomocnik, 404 minuty, 0 goli), Kamila Kucharskiego (napastnik, 906 minut, 1 gol), Przemysława Węgrzyna (napastnik, 628 minut, 1 gol) oraz Szymona Gałeckiego (pomocnik, 382 minuty, 1 gol).

Kadra GKS Pniówek Pawłowice Śląskie: Szelong, Nowak – Przybyła, Goik, Kukla, Szary, Lalko, Nowak, Babisz, Adamek – Ciuberek, Szczyrba, Semeniuk, Szymura, Chmiel, Kostecki – Glenc, Krakowski, Sobczak, Majsner. Trener: Jan Woś.

Obecny sezon.

W obecnym sezonie Pniówek potwierdza swoją dobrą postawę z poprzednich rozgrywek. 11 punktów w 9 meczach daje im miejsce w środkowej strefie tabeli. W pierwszym meczu sezonu Pniówek przegrał w Żmigrodzie z Piastem 1:2. W drugiej kolejce, pokonując Śląsk II Wrocław, Pniówek odniósł pierwsze zwycięstwo. Nie przyszło ono łatwo bowiem rywale prowadzili już 2:0, ale na szczęście dla gospodarzy podnieśli się i w drugiej połowie zdobyli 3 gole. Następna kolejka to przegrana z Ruchem Zdzieszowice 1:2. Czwarta seria gry (którą Pniówek rozegrał w ubiegłą sobotę 24.09) to kolejna przegrana tym razem z Falubazem Zielona Góra. W 5 kolejce GKS ponownie cieszył się z 3 punktów, tym razem po wygranej w Wałbrzychu z Górnikiem. W szóstej serii gry, Pniówek odprawił z kwitkiem Rekord Bielsko-Biła wygrywając 2:1 a w siódmej podzielił się punktami ze Skrą remisując w Częstochowie 0:0. Remisem zakończył się także mecz 8 kolejki ze Stalą Bielsko-Biała a w ostatniej serii gry Pniówek przegrała u siebie z Górnikiem II Zabrze 1:4.

Podsumowując. W 9 meczach Pniówek odniósł trzy wygrane, dwa razy zremisował oraz cztery mecze przegrał.

Strzelcy.

W 9 meczach Pniówek Pawłowice Śląskie zdobył 13 goli co jest ósmym wynikiem w tej kategorii w naszej grupie. Najlepszym strzelcem naszych sobotnich rywali jest Marcin Sobczak, który zdobył 4 gole.

Marcin Sobczak w obecnym sezonie zdobył 4 gole dla Pniówka Pawłowice Śląskie (www.gkspniowek.futbolowo.pl)

Nie najlepiej spisuje się defensywa Pniówka, która straciła już 16 goli. W tej klasyfikacji zajmuje ona 13 miejsce.

W sobotę czeka nas kolejny mecz w III lidze i kolejny ze śląską drużyną. Pniówek Pawłowice Śląskie znany jest z twardej i nieustępliwej gry, więc zapowiada się dużo walki na boisku. Z tego też miejsca zapraszamy wszystkich kibiców aby wspomogli naszych zawodników głośnym dopingiem. Przypominamy także, że dwa następne mecze Stal rozegra na wyjazdach.

10 kolejka III ligi, gr 3.

Stal – Pniówek Pawłowice Śląskie

01.10.2016 (sobota), godz. 15:00

Stadion Miejski w Brzegu.

Zapraszamy.