Zapowiedź: Stal - Śląsk Łubniay

W najbliższą sobotę (12.03.2016), kluby IV ligi opolskiej rozegrają XIX kolejkę. Stal, na własnym boisku zagra ze Śląskiem Łubniany, który okupuje dolne rejony tabeli. Faworyta tego meczu nie trudno wskazać, ale pamiętajmy że Śląsk jest ostatnią drużyną która pokonała „żółto-niebieskich” w rozgrywkach ligowych. Ten pamiętny mecz miał miejsce w XXX kolejce poprzedniego sezonu i w dużej mierze sprawił że nie awansowaliśmy do III ligi. Czas na rewanż!

Obecnych rozgrywek, Śląsk nie może zaliczyć do udanych. Trzynaste miejsce w tabeli i tylko dziewiętnaście punktów na koncie, sprawia że przed Śląskim Łubniany zapowiada się ciężka walka o utrzymanie. Na zdobycz punkową, naszych sobotnich rywali składa się 6 wygranych, 1 remis oraz aż 11 przegranych. Bilans bramkowy także nie wygląda najlepiej, 18 bramek zdobytych przy aż 35 straconych.

Niskie miejsce w tabeli, Śląsk Łubniany zajmuje głównie dzięki słabej postawie na własnym boisku. Spośród swoich 6 wygranych aż 4, nasi rywale zanotowali na wyjeździe.

Siła ofensywna Śląska to 18 goli, co daje im piąte od końca miejsce pośród wszystkich drużyn. Na listę strzelców „żółto-zielonych” wpisało się 7 zawodników.

W przerwie zimowej w zespole Śląska doszło do małej rewolucji kadrowej. Klub opuściło aż 11 zawodników: Kumiec, Bartosiewicz, Kostosz, Kozioł (wszyscy nie wznowili treningów), Kardański (Stal Osowiec), Gawlica (kontuzja), Kodura (Grom Świerkle), Piejko, Woźny (Proślice), Zachara (Golczowice). W ich miejsce działacze z Łubnian sprowadzili Stadnika (Pomologia) oraz Szmigla (Polonia Smardy). Z drużyny juniorów dołączyli Strzys oraz Wiench, natomiast do treningów po przerwie wrócili Tracz i Szypuła.

W okresie przygotowawczym, Śląsk rozegrał trzy mecze sparingowe, w których poniósł trzy przegrane: 2:6 z Ruchem Zdzieszowice, 0:3 z LZS Starowice oraz 2:3 z Małąpanwią Ozimek.

Historia pojedynków pomiędzy Stalą a Śląskiem Łubniany, pokazuje jak zacięte są to mecze. W XXI wieku, Stal wygrała 6 pojedynków, 6 przegrała i 3 zremisowała. Dwa ostatnie mecze, które zostały rozegrane w Brzegu, nasza drużyna przegrała w stosunku 1:2.

W rozegranej, w zeszłym tygodniu ostatniej XVIII kolejce, Śląsk zremisował w Łubnianach z ostatnią drużyna tabeli - Czarnymi Otmuchów 1:1. Gola dla naszych sobotnich rywali zdobył w 22' Świrski. Jak relacjonuje to spotkanie NTO, mecz ten nie stal na wysokim poziomie, panowało w nim wiele chaosu a piłki było niewiele.

W sobotę inaugurujemy rundę wiosenną na Stadionie Miejskim w Brzegu. Po ubiegłotygodniowej wygranej z wiceliderem Polonią Głubczyce, Stal ma już 18 punktów przewagi nad drugą drużyną. W sobotę liczymy na kolejne trzy "oczka", które przybliżą nas do III ligi.

IV liga opolska "Saltex", IX kolejka

Stal - Śląsk Łubniany

12.03.2015 (sobota), godz. 15:00

Stadion Miejski w Brzegu!

Zapraszamy!