Zapowiedź: Stal - Ślęza Wrocław

Mocno przebudowana i z wieloma nowymi twarzami, przystąpi Stal do swojego drugiego z rzędu sezonu w III Lidze. Poprzednie rozgrywki były dla nas bardzo udane i mimo kilku strat wierzymy że jesteśmy w stanie powtórzyć wynik i miejsce. Na pierwszy „ogień” już w sobotę idzie wrocławska Ślęza, czyli przeciwnik z którym zawsze gra się niewygodnie.

Pierwotnie ten mecz miał odbyć się na stadionie rywali ale na ich prośbę zostanie rozegrany w Brzegu.

Co wiemy o rywalu?

Na razie ze Ślęzy płyną same dobre wieści dotyczące klubu! Na początek ruszyła budowa kompleksu sportowego Ślęzy Wrocław w skład którego wchodzą, boiska, hala, hotel i powierzchnie biurowe. Drugą dobrą informacją jest powrót Ślęzy do Wrocławia. Jak dobrze wiecie, poprzedni sezon Ślęza w roli gospodarza mecze rozgrywała w Oławie, natomiast od obecnych rozgrywek nasi sobotni rywale swoje mecze będą rozgrywać na zmodernizowanym boisku na Niskich Łąkach.

Co poza tym słychać w Ślęzy?

Patrząc na to co stało się w Ślęzy przed startem poprzednich rozgrywek, kiedy to klub opuściło kilkunastu podstawowych zawodników, obecny okres przygotowawczy jest bardzo spokojny. Na razie z klubu odszedł tylko jeden zawodnik, bramkarz Jarosław Krawczyk. Natomiast do dnia dzisiejszego Ślęza zatwierdziła dwóch nowych piłkarzy: Berkowicza oraz Malisza.

Przed startem rozgrywek 2017/2018 Ślęza rozegrała trzy mecze sparingowe. Dwa, pewnie i wysoko wygrała natomiast w jednym musiała przełknąć gorycz porażki ale ponoć wynik nie odzwierciedlał dobrej gry wrocławian.

Sparingi Ślęza Wrocław.

Ślęza – Unia Bardo (IV Liga) 8:0 (Jarczak, Firlej, Jakóbczyk, testowani)

Odra Opole – Ślęza 3:0

Ślęza Wrocław – ARS Football 8:2 (Niewiadomski, Firlej, Kucharczyk, Jakóbczyk, testowani)

Po pierwszym meczu z ARS Football trener Grzegorz Kowalski wytypował grupę zawodników, którą widział w składzie.

Palmowski, Idziorek, Matusik, Repski, Wdowiak, Jarczak, Mańkowski, Stempin, Caliński, Niewiadomski, Korytek, Berkowicz, Olejniczak, Kucharczyk, Firlej, Jakóbczyk, Molski, Traczyk, Bohdanowicz, Łątka, Kluzek oraz juniorzy.

Na dzień dzisiejszy na stronie klubowej widnieje taki oto skład: Idziorek, Malisz, Łątka, Wdowiak, Grabowski, Jarczak, Molski, Kluzek, Bohdanowicz, Niewiadomski, Lasota, Traczyk, Mańkowski, Berkowicz, Firlej, Jakóbczyk.

O tym że ze Ślęzą Wrocław gra nam się bardzo ciężko niech świadczą wyniki w poprzednich rozgrywkach. 3:3 u siebie oraz 1:0 w „gościach”.

Już w sobotę czeka nas inauguracja rozgrywek III Ligi w sezonie 2017/2018. Przystępujemy do niej, podobnie jak w zeszłym roku z wiarą że w Brzegu udało się zbudować mocną drużynę, która tak jak w poprzednim sezonie jest w stanie sprawić niejedną niespodziankę. Już w pierwszym meczu przyjdzie się nam zmierzyć ze Ślęzą Wrocław, którą trener Pikaus „nie bez kozery” wskazał (notabene na stronie Ślęzy) jako jednego z faworytów rozgrywek! Ale nikt wśród naszych piłkarzy nie spuszcza głowy i każdy wierzy w wygraną. Jeśli do tego dodamy naszych kibiców, którzy mamy nadzieję licznie stawią się w sobotę na Stadionie Miejskim w Brzegu to musi być dobrze!

III Liga gr. 3, I kolejka

Stal – Ślęza Wrocław

05.08.2017 (sobota), godz. 17:00

Stadion Miejski w Brzegu.

Zapraszamy!