Zapowiedź: Stal - Warta Gorzów

Zapowiedź: Stal - Warta Gorzów

Przed nami XIII kolejka rozgrywek III Ligi, gr. 3 w której w najbliższą sobotę, na własnym boisku zmierzymy się z Wartą Gorzów. Będzie to kolejny mecz z cyklu „o życie” bowiem zagramy z sąsiadami ze strefy spadkowej w meczu o tzw. sześć punktów.

Warta Gorzów jako beniaminek obecnych rozgrywek od początku skazywana była na twardą walkę o ligowy byt. Poprzedni sezon IV ligi lubuskiej dość szybko wyklarował lidera i praktycznie już po rundzie jesiennej tylko niebywały pech mógł zabrać gorzowianom awans, przez co nasi sobotni rywale mieli dużo czasu na przygotowania do gry na szczeblu międzywojewódzkim.

W obecnym sezonie, podobnie jak i nasza drużyna Warta spisuje się nie najlepiej i od początku okupuje dolne regiony tabeli. Po rozegraniu trzynastu meczów (mecz z XVII kolejki z MKS Kluczbork, rozegrała awansem) nasi sobotni rywale z dorobkiem dziesięciu punktów zajmują w tabeli przedostatnie miejsce. W dotychczasowych meczach gorzowianie odnieśli dwie wygrane (Rekord Bielsko-Biała 3:2 oraz MKS Kluczbork 1:0), cztery remisy (Stilon Gorzów, Piast Żmigród, Ruch Radzionków oraz Lechia Dzierżoniów) oraz ponieśli siedem porażek. W dotychczasowych meczach nasi rywale zdobyli dwanaście goli a stracili dwadzieścia. W meczach wyjazdowych Warta, spisuje się także nie najlepiej bowiem z sześciu potyczek rozegranych w gościach wygrała tylko jedną, zdobywając w nich trzy gole i tracąc dziewięć.

Skład Warty w IV lidze opierał się głównie na młodych zawodnikach pochodzących z „regionu” ale awans do ligi wyższej spowodował że klub ściągnął kilku bardziej doświadczonych zawodników, którzy mieli wnieść pewność i spokój w grze. Przed startem obecnych rozgrywek nasz sobotni rywal ściągnął min. byłych zawodników Stilonu Pawła Posmyka oraz Filipa Wiśniewskiego (obaj z IV-ligowego Lubuszanina Drezdenko), Mariusza Kaczmarczyka (Falubaz Zielona Góra) czy bardzo dobrze nam znanego Kacpra Majchrowskiego (MKS Kluczbork). Z Warty Poznań do gorzowian dołączył junior – Mateusza Duchowskiego. Ubytków z klubu nie było za wiele (Timoszyk, Mokrzycki) więc o zgranie drużyny raczej się w Gorzowie nie martwili. A jakie cele zapowiadał trener Warty Mateusz Konefał – „Będziemy chcieli grać o jak najwyższą lokatę w trzeciej lidze”.

Jak już wspomniano wyżej, na swoim koncie „Warciarze” mają dwadzieścia zdobytych goli z czego najwięcej bo, aż pięć zdobył – Paweł Posmyk. Po dwa na koncie mają Łukasz Żeliszewski oraz Damian Szałas.

Sobotnie spotkanie będzie pierwszym w historii pomiędzy obiema drużynami.

Do końca rundy jesiennej pozostało naszej drużynie do rozegrania pięć meczów i piętnaście punktów do zdobycia. Jak ważne są to mecze nikomu mówić nie trzeba a każdy zdobyty w nich punkt będzie na wagę złota! Mamy nadzieję, że nasi zawodnicy pokażą w nich sportową złość i charakter i tym samym pokażą że niskie miejsce w tabeli które obecnie zajmują to tylko przypadek!

III Liga gr. 3, XIII kolejka

Stal – Warta Gorzów

27.10.2018 (sobota), godz. 14:00

Stadion Miejski w Brzegu.

Zdjęcie tytułowe pochodzi z portalu www.wartagorzow.pl

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości