ZAPOWIEDŹ: Warta Gorzów - Stal Brzeg

Powoli zbliżamy się do końca obecnego sezonu III ligi. Przed nami ostatnie sześć kolejek, a cztery spośród nich zostaną rozegrane w przeciągu najbliższych dwóch tygodni. Na początek tego maratonu piłkarze Stali udadzą się w bardzo daleki wyjazd do Gorzowa Wielkopolskiego, by tam powalczyć o kolejne punkty. Jako, że w rundzie wiosennej na obcych boiskach nasi zawodnicy grają wyjątkowo dobrze, to liczymy na kontynuację tej dobrej serii (ostatni mecz ligowy na wyjeździe przegraliśmy w listopadzie).

Warta Gorzów to zasłużony klub piłkarski dla województwa lubuskiego, a wcześniej gorzowskiego. Klub sportowy powstał w 1945 roku i choć przez lata wiodło mu się różnie, to był dumnym reprezentantem gorzowskiego futbolu na poziomie nawet III ligi. To na tym szczeblu, aż do końcówki lat 90. występowali piłkarze z Gorzowa. Na początku XXI wieku rozwiązano jednak sekcję piłkarską. Odbudowy klubu podjęto się w roku 2008 i od tego czasu Warta mozolnie, od B-klasy pięła się po szczebelkach piłkarskiej drabiny, by w 2018 roku wylądować po wielu latach przerwy w III lidze! Zderzenie z tą klasą rozgrywkową było dość bolesne, bo zakończyło się spadkiem. Czwartoligowa banicja trwała jednak tylko rok, a w 2020 roku gorzowianie znowu powrócili do III ligi.

Zarząd klubu postanowił wyciągnąć wnioski i odpowiednio wzmocnić zespół, by tym razem trzecioligowa przygoda trwała dłużej niż jeden sezon. I wydaje się, że ten cel uda się zrealizować. Warta bowiem od początku sezonu punktuje naprawdę przyzwoicie, a w samym 2021 roku podopieczni trenera Mariusza Misiury mają zdobyli tylko jedno oczko mniej od brzeżan. To pokłosie całkiem udanego i ciekawego zimowego okienka transferowego, podczas którego do Gorzowa Wielkopolskiego trafili m.in. doświadczony Robert Hirsz (z KP Starogard Gdański), Adrian Bielawski i Oskar Sikorski (z Bytovii Bytów), Dominik Nowakowski z rezerw Chojniczanki czy Mateusz Surożyński z Górnika Polkowice.

Po 31 rozegranych meczach Warta zajmuje 13. pozycję w tabeli, mając na koncie 35 punktów (10 zwycięstw, 5 remisów i 16 porażek, bilans bramek 33:46). Niebiesko-czerwoni posiadają dosyć bezpieczną, siedmiopunktową przewagę nad strefą spadkową i wydaje się, że utrzymanie dla tego zespołu wydaje się kwestią najbliższych dni. Ostatnie tygodnie są dla gorzowian naprawdę udane. W czterech spotkaniach ekipa z lubuskiego wygrała dwukrotnie (2:0 z Rekordem Bielsko-Biała oraz 1:0 z ROW-em Rybnik) i dwa razy remisowała (1:1 z Lechią Zielona Góra oraz bezbramkowo z Polonią Nysa). To tylko potwierdza, że żółto-niebiescy muszą mieć się na baczności, choć to oni są aktualnie wyżej w tabeli, na 7. miejscu. Dodajmy jeszcze, iż w tym sezonie klasą samą dla siebie jest Paweł Posmyk. 40-letni napastnik Warty zdobył 13 bramek i jest najlepszym strzelcem swojej drużyny.

Historia bezpośrednich spotkań pomiędzy zespołami z Brzegu i Gorzowa jest dosyć krótka. W trzech meczach padły wszystkie możliwe wyniki, tj. wygrana Stali, zwycięstwo Warty oraz remis. Podział punktów zanotowaliśmy w rundzie jesiennej, choć bez cienia wątpliwości to brzeżanie zasłużyli wówczas na końcowy triumf. Żółto-niebieskim nie udało się jednak przebić gorzowskiego muru, który dosyć szczelnie przez 90 minut bronił swojej bramki. Koniec końców to niebiesko-czerwoni zrealizowali swój cel i dowieźli remis do końca.

2018/19 Stal Brzeg - Warta Gorzów 1:0
2018/19 Warta Gorzów - Stal Brzeg 1:0
2020/21 Stal Brzeg - Warta Gorzów 0:0

Po przegranej z Ruchem Chorzów wszyscy odczuwaliśmy niedosyt, bo dobra gra z liderem nie przełożyła się na choćby punkt. Mamy nadzieję, że po środowym meczu zdołamy już przywieźć jakąś zdobycz do Brzegu, choć mamy pewność, iż Warta nie będzie łatwym rywalem.

Mecz w Gorzowie Wielkopolskim jako sędzia główny poprowadzi pan Rafał Abramowicz z Jawora. Spotkanie 33. kolejki III ligi będzie można obejrzeć w systemie PPV na stronie internetowej gospodarzy (szczegóły TUTAJ). Trzymajcie kciuki za nasz zespół!

33. kolejka III ligi (grupa 3)

Warta Gorzów - Stal Brzeg

26.05.2021 (środa), godz. 17:00

Stadion OSiR w Gorzowie Wielkopolskim, ul. Olimpijska 1.

fot. www.brzeg24.pl