AKADEMIA PIŁKARSKA "STAL BRZEG"

Wszystkim kibicom oraz wielu osobom postronnym klub BTP Stal Brzeg kojarzy się z występami drużyny seniorów w IV lidze, której pewnie przewodzą. Pamiętajmy jednak że bardzo ważną rolą klubu jest inwestowanie i szkolenie najmłodszych zawodników, którzy docelowo mają zasilać drużynę seniorów. W Stali, w rozgrywkach prowadzonych przez OZPN począwszy od młodzików a skończywszy na juniorach, gra i trenuje ponad 120 zawodników. W „żółto-niebieskich” barwach pod okiem licencjonowanych trenerów trenuje także około 110 najmłodszych adeptów piłki nożnej, którzy przygodę z piłką zaczynają w wieku sześciu lat.

Chcąc poprawić jakość szkolenia, Zarząd BTP Stal Brzeg w porozumieniu z trenerami oraz władzami miasta, wzorując się na najlepszych klubach piłkarskich w Polsce i na świecie – zdecydował o powołaniu AKADEMII PIŁKARSKIEJ STAL BRZEG. Zostaną do niej wcielone grupy dziecięce i młodzieżowe, działające w strukturach BTP Stal Brzeg.

Zajęcia oraz mecze będą się odbywały na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który udostępnia je nieodpłatnie, wspierając tym samym rozwój piłki nożnej w mieście.

Docelowo w Akademii trenować będą dzieci i młodzież od 5 do 14 lat. Szkolenie prowadzone przez dotychczasowych trenerów, będzie przebiegało według ujednoliconego systemu. Ma to zapewnić płynne przechodzenie zawodników do starszych kategorii wiekowych, eliminując tym samym całkowitą zmianę koncepcji treningowych.

Projekt utworzenia Akademii Piłkarskiej Stal Brzeg, ma na celu utworzenie silnego ośrodka piłkarskiego w naszym regionie. W oparciu o bazę sportową MOSiR i doświadczonych trenerów mamy nadzieję przyciągnąć większą liczbę młodych zawodników do klubu, którzy w przyszłości zasilą kadrę pierwszej drużyny seniorów.

Więcej informacji o działalności Akademii Piłkarskiej Stal Brzeg, wszystkie zainteresowane osoby otrzymają od trenerów. Przekażą oni także informacje dotyczące szkolenia, celów i zasad panujących w Akademii.