Sparing nr 7: Stal - GKS Kobierzyce

W sobotę (27.02.2016) czeka nas kolejny mecz sparingowy, w którym zmierzymy się z 6 drużyną IV ligi dolnośląskiej GKS Kobierzyce. Będzie to ostatni mecz testowy, przed startującymi w przyszłą sobotę rozgrywkami IV ligi. Przypominam, iż w pierwszej wiosennej kolejce Stal rozegra wyjazdowy mecz z Polonią Głubczyce.

GKS Kobierzyce po rundzie jesiennej zajmuje 6 miejsce w IV lidze dolnośląskiej. W siedemnastu kolejkach nasi rywale zdobyli 26 punktów, co daje im 9 punktów przewagi nad miejscem spadkowym oraz  20 „oczek” starty do lidera rozgrywek Olimpii Kowary. Na zdobycz punktową „żółto-zielono-czerwonych” składa się 8 wygranych, 2 remisy oraz 7 przegranych. Bilans bramkowy, po pierwszej rundzie rozgrywek 2015/2016 to 46 goli zdobytych (drugi wynik w IV lidze dolnośląskiej) oraz 26 straconych (7).

Przygotowania do rundy wiosennej GKS rozpoczął 18 stycznia i ma już za sobą 4 mecze sparingowe. W pierwszym przegrał z III ligową Bystrzycą Kąty Wrocławskie 0:3. Drugi mecz z Polonią Trzebnica (III liga) to remis 1:1, natomiast pierwsze zwycięstwo przyszło w kolejnej grze, z trzecioligową Lechią Dzierżoniów 2:1. W ostatnim, rozegranym tydzień temu meczu, GKS wysoko pokonał Orła Sadków (kl. okręgowa) 4:0.

Sobotni mecz z GKS Kobierzyce będzie ostatnim sparingiem przed startem IV ligi opolskiej (sobota 05.03.2016). Będzie to zarazem finał przygotowań jak i próba generalna przed nadchodzącą rundą wiosenną, w której cel jest tylko jeden – AWANS! Sobotni mecz, odbędzie się na płycie głównej (chyba że nagle nastąpi gwałtowne załamanie pogody). Początek o 15:00.

Sparing nr 7.

Stal – GKS Kobierzyce

27.02.2016 (sobota), godz. 15:00

Stadion Miejski w Brzegu.

Zapraszamy.