GKS 1962 Jastrzębie lepsze w sparingu

W meczu sparingowym rozegranym w Rybniku-Kamieniu, Stal przegrała 1:3 z siódmą drużyną I ligi - GKS 1962 Jastrzębie. Żółto-niebiescy bardzo dobrze zaprezentowali się zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy dotrzymywali rywalowi kroku i na przerwę schodzili z remisem 1:1. W drugiej połowie zawodnicy pierwszoligowca już przeważali na murawie i po uderzeniach zza pola karnego zdobyli dwie bramki.

W pierwszej części gry brakowało klarownych sytuacji. Piłkarze z Jastrzębia wyszli na prowadzenie w 18. minucie, kiedy po rzucie rożnym do siatki trafił Żak. Podopieczni trenera Piotra Jacka odpowiedzieli dwoma niecelnymi strzałami Gajdy oraz jednym Cieślika. Wyrównujące trafienie również padło ze stałego fragmentu gry, kiedy w 34. minucie po jednym z rzutów rożnych w polu karnym odnalazł się Danielik i celną główką pokonał bramkarza GKS-u. Bliski drugiej bramki był Cieślik w 39', ale po solowej akcji lewą stroną boiska nie zdołał celnie uderzyć na bramkę rywali.
Drugą część gry dobrze mogli rozpocząć Stalowcy, lecz uderzenie Nowackiego z dystansu zdołał sparować bramkarz pierwszoligowca. W 56. minucie drużyna z Jastrzębia wyszła na prowadzenie, po tym jak Szumura trafił do naszej bramki bezpośrednio z rzutu wolnego. Od tego momentu, przy stanie 2:1 przeciwnicy wyraźnie nabrali wiatru w żagle. Kilkukrotnie znakomicie interweniował Stitou, który był jednak bezradny w 74. minucie, kiedy fantastycznym strzałem z okolic dwudziestego metra popisał się Mróz. Nasza drużyna potrafiła odpowiedzieć jedynie minimalnie niecelnym strzałem Horańskiego z rzutu wolnego w 90. minucie.