Grała III liga. Słów kilka o 25. kolejce

Stalowcy w 25. kolejce III ligi pauzowali, ale pozostałe drużyny grały... i działo się zaskakująco dużo! Zapraszamy na krótkie podsumowanie minionej serii gier.

W meczu na szczycie Ruch Chorzów pokonał Ślęzę Wrocław 3:2, kolejny już raz zwycięskie trafienie zdobywając w doliczonym czasie gry. Niebiescy dzięki temu na wiosnę wciąż pozostają bez straty choćby punktu.

Powrót "z dalekiej podróży" zaliczyła Polonia Bytom, która dzięki wygranej w Zabrzu wciąż nie wypada z walki o awans i depcze po piętach chorzowianom.

Nie brakowało również niespodzianek - chyba największą jest zwycięstwo Polonii-Stali Świdnica nad rezerwami Zagłębia Lubin, do kategorii zaskoczeń dorzucamy też wygraną Foto-Higieny w Kluczborku oraz - ze względu na rozmiary - przegraną Piasta Żmigród z Wartą Gorzów aż 0:4. Taka klęska żmigrodzian niosła ze sobą dalsze konsekwencje, bowiem w poniedziałkowy poranek Ryszard Pietraszewski przestał pełnić funkcję trenera Piasta.

Wciąż znakomicie spisuje się Pniówek Pawłowice, który wygrał z niepokonanym na wiosnę Rekordem. Przełamania nie zanotowały rezerwy Miedzi Legnica, które podzieliły się punktami z nyską Polonią. Legniczanie byli z resztą pierwszym zespołem, który w rundzie wiosennej zmienił trenera - jeszcze w ubiegłym tygodniu z klubu odszedł Marcin Płuska, którego zastąpił były reprezentant Polski - Wojciech Łobodziński.

Z najważniejszych informacji - żółto-niebiescy mimo pauzy utrzymali 11. lokatę w tabeli, wciąż mają sześć punktów zapasu nad strefą spadkową, a ewentualne zwycięstwo w sobotę z Gwarkiem może nas wywindować nawet na 9. pozycję.

Wyniki 25. kolejki III ligi:

MKS Kluczbork - Foto-Higiena Gać 0:1

Warta Gorzów - Piast Żmigród 4:0