Jakub Banach piłkarzem Stali!

Kolejnym, siódmym już zawodnikiem, który wzmacnia naszą drużynę przed nowym sezonem jest Jakub Banach (1,84 m; 75 kg). Środkowy obrońca ma za sobą występy w II lidze w barwach Elany Toruń, a ostatnio był piłkarzem Sokoła Ostróda.

Jakub Banach urodził się 16 stycznia 1999 roku w Chorzowie. To tam, w zespołach młodzieżowych i juniorskich Stadionu Śląskiego Chorzów rozpoczynał swoją przygodę z piłką. W chorzowskiej drużynie spędził blisko 10 lat, po czym w 2017 roku przeniósł się do Elany Toruń. W zespole z Kujawsko-Pomorskiego występował w juniorach, a w sezonie 2018/19 zadebiutował w II lidze, rozgrywając na tym poziomie 9 meczów. Przed rokiem, na zasadzie wypożyczenia Banach został zawodnikiem Sokoła Kleczew. W ekipie z drugiej grupy III ligi grał niemal "od deski do deski" i w rundzie jesiennej zanotował 15 występów. Ostatnie pół roku, czyli rundę wiosenną Kuba miał spędzić w Sokole Ostróda walczącym o awans do II ligi. Wybuch pandemii zniweczył jednak te plany i nasz nowy zawodnik nie zdołał nawet zadebiutować w tej drużynie.

W meczach kontrolnych środkowy obrońca prezentował się z dobrej strony, czym przekonał do siebie zarząd i trenera Domagałę.

Kuba, witamy w Stali i życzymy mnóstwa udanych występów!