Lechia Dzierżoniów kolejnym sparingpartnerem

Kończy się kolejny tydzień przygotowań do rundy wiosennej. Już za niespełna miesiąc Stalowcy rozegrają pierwszy mecz o stawkę, gdy w rozgrywkach Pucharu Polski zmierzą się z Polonią Nysa. Czasu jest więc coraz mniej, ale też coraz bardziej krystalizuje się kadra naszego zespołu. O pewnych decyzjach będziemy informować już wkrótce, tymczasem przed brzeżanami kolejny sparing.

Na sztucznej nawierzchni brzeskiego stadionu żółto-niebiescy podejmą Lechię Dzierżoniów i będzie to ostatnia okazja przed startem rozgrywek, by zobaczyć naszą drużynę w akcji w Brzegu. Sobotni goście są reprezentantem wschodniej grupy dolnośląskiej IV ligi, ale ostrzą sobie zęby na awans. Nic dziwnego, skoro w rundzie jesiennej Lechia wygrała aż 17 z 18 ligowych spotkań, co zapewnia jej fotel lidera i ośmiopunktową przewagę nad drugą Bielawianką. Oczywiście należy pamiętać, że zwycięstwo w swojej grupie IV ligi nie zapewnia jeszcze awansu (na Dolnym Śląsku rozgrywane są baraże ze zwycięzcą zachodniej grupy), natomiast postawimy mało kontrowersyjną tezę, że to klub z Dzierżoniowa jest głównym faworytem do zasilenia składu trzeciej grupy III ligi za pół roku.

Podopieczni Pawła Sibika, byłego reprezentanta Polski wraz z początkiem stycznia wznowili treningi. W pierwszej grze kontrolnej ulegli Ślęzie Wrocław 2:5, po czym udali się na obóz do Rybnika-Kamienia, gdzie przebywają od niedzieli. Podczas zgrupowania (w środę) lechiści pokonali w sparingu lidera śląskiej IV ligi - Odrę Wodzisław 4:2.

W ostatnich latach Stal sześciokrotnie mierzyła się z Lechią na poziomie III ligi. We wszystkich sześciu meczach górą byli żółto-niebiescy, strzelając w nich łącznie aż 17 bramek. I wprawdzie w sobotę nie wynik będzie najważniejszy, to życzylibyśmy sobie podtrzymania tej korzystnej serii i przede wszystkim dobrej gry w wykonaniu Stalowców.

Sparing nr 4

Stal Brzeg - Lechia Dzierżoniów