Sparing: Stal Brzeg - Lechia Dzierżoniów 5:2

W czwartym zimowym sparingu Stalowcy pewnie pokonali lidera dolnośląskiej IV ligi - Lechię Dzierżoniów 5:2. Był to znacznie lepszy występ naszej drużyny niż przed tygodniem, a w przekroju 90 minut przewaga brzeżan nie podlegała dyskusji.

Pierwsza część spotkania przebiegała pod dyktando żółto-niebieskich. Już w 4. minucie Dychus świetnie dograł na piąty metr, a tam "do pustaka" trafił jeden z zawodników testowanych. Sytuacji do podwyższenia wyniku nie brakowało. Dwukrotnie bardzo blisko trafienia był Dychus, dwie próby z dystansu zanotował Szymczyk, raz testowany napastnik przegrał rywalizację z bramkarzem gości, niewiele brakowało również Kuriacie. Gdy wydawało się, że za chwilę powiększymy prowadzenie... straciliśmy gola. Stitou popełnił błąd przy wyprowadzaniu piłki, a zawodnik Lechii dosyć szczęśliwym lobem wykorzystał prezent od naszego bramkarza i wyrównał wynik meczu. W 45. minucie strzeliliśmy jednak gola do szatni, a konkretnie Dychus, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Jak to bywa w meczach sparingowych, po zmianie stron zobaczyliśmy mocno zmienioną jedenastkę Stali. Być może to miało wpływ na słabszy początek II połowy, kiedy to do głosu doszła Lechia. Już w 48. minucie przyjezdni wyrównali, kiedy doświadczony Orłowski obrócił się z piłką i uderzył nie do obrony. W kolejnych minutach było nieco szarpanej gry i brakowało klarownych sytuacji bramkowych. Zmieniło się to dopiero w ostatnim kwadransie meczu. Najpierw, w 77' płasko z dystansu strzelił Danielik, trafiając na 3:2 dla Stali. Trzy minuty później Lechia znów mogła wyrównać, lecz niezwykle ofiarną interwencją popisał się testowany w naszej drużynie stoper. Końcowy wynik meczu na 5:2 ustalił kolejny zawodnik testowany, strzelając w 84. i 90. minucie.

Cieszyć może fakt, że widoczny jest postęp w grze naszej drużyny. Teraz przed żółto-niebieskimi naprawdę ciężki tydzień, podczas którego wezmą oni udział w obozie dochodzeniowym na naszych obiektach i będą trenować dwa razy dziennie. W kolejnych dniach przedstawimy też pierwszych zawodników, którzy wzmocnią nasz zespół w rundzie wiosennej.

Sparing nr 4

Stal Brzeg - Lechia Dzierżoniów 5:2 (bramki dla Stali: Zawodnik testowany I 4', Dychus 45'k, Danielik 77', Zawodnik testowany II 84', 90')

Stal: Stitou - Jaros, Ogrodowski, Banach, Kowalski, Kuriata, Szymczyk, Dychus i trzech zawodników testowanych. Od 46. minuty grali ponadto: Niewieściuk, Danielik, Niemczyk, Kamiński, Podgórski i dwóch testowanych, a od 60. minuty Firek oraz kolejny zawodnik testowany. Trener Arkadiusz Bator.