Makroregionalna LJM: Stal - Falubaz Zielona Góra 1:0!

W swoim trzecim meczu w Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych nasi zawodnicy odnieśli pierwsze zwycięstwo. Na własnym boisku po ciężkiej walce pokonali rówieśników z Falubazu Zielona Góra 1:0. Bramkę dającą nam zwycięstwo zdobył w doliczonym czasie gry Mateusz Dychus.

Mecz z Falubazem przebiegał pod lekkie dyktando gości, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce, próbując ataku pozycyjnego. Nasza drużyna mądrze się jednak broniła i skutecznie rozbijała ataki rywali sama co rusz kontrując. Jedna z takich akcji mogła się zakończyć golem dla nas ale będący w dobrej sytuacji Dychus minimalnie przestrzelił.

W drugiej części mieliśmy kilka kontrataków i w efekcie dwie sytuacje sam na sam z bramkarzem niewykorzystane przez Dychusa i P. Mendaka. Podobnie jak w pierwszej połowie, przewaga w posiadaniu piłki przez gości oraz atak pozycyjny niewiele im dawały bowiem mądrze się broniliśmy. Kiedy wydawało się, że w tym meczu podzielimy się punktami w ostatniej akcji meczu ponowie wyszliśmy z szybkim atakiem, który tym razem zakończył się golem Dychusa.

Za dzisiejsze spotkanie należy pochwalić całą drużynę, która włożyła w nie mnóstwo sił a ich ogromna praca, wysiłek i walka o każdą piłkę na każdym metrze boiska pozwoliła nam zdobyć cenne trzy punkty!

Makroregionalna Liga Juniorów Młodszych, gr. C

Stal – Falubaz Zielona Góra 1:0

(Dychus)

Stal: Hubert Bentkowski – Wojciech Bober, Marcin Dziura, Jan Wolan, Daniel Jankowski, Jakub Smok, Miłosz Ucar (54’ Piotr Mendak), Mateusz Banik (60’ Mateusz Lubczyk), Kacper Zarzycki, Kacper Zarucki, Mateusz Dychus. Trener: Zbigniew Marzec.

Powiązana galeria: