Niebiescy lepsi w meczu kontrolnym. Ruch Chorzów - Stal 4:1

Pierwszą przegraną podczas letniego okresu przygotowawczego odnieśli piłkarze Stali, którzy przegrali z Ruchem Chorzów 1:4. Przez niemal całe spotkanie to gospodarze byli stroną dominującą, ale do 69. minuty utrzymywał się wynik 1:1. W końcowym fragmencie meczu nasza defensywa popełniła błędy, które zawodnicy "Niebieskich" skrzętnie wykorzystali i zdobyli kolejne trzy bramki.

Już po pięciu minutach deszczowego sparingu przegrywaliśmy. Stratę przed naszym polem karnym i dogranie Janoszki wykorzystał Siwek. Stalowcy szybko zdołali jednak odpowiedzieć. W 9. minucie Kamiński przedarł się lewą stroną boiska i dograł do Dychusa, który z bliska głową wyrównał stan meczu. W kolejnych minutach przeważali gospodarze, a kilkukrotnie groźne strzały miejscowych bronił Stitou. Chorzowianie najbliżej drugiej bramki byli w 35. minucie, ale w sytuacji dwóch na jednego to Stitou był górą, a ponadto i tak w tej sytuacji sędzia odgwizdał spalonego. Swoich sytuacji nie wykorzystali gospodarze, a w końcówce to nasi zawodnicy przebudzili się w ofensywie. Dwukrotnie zza szesnastki uderzał Celuch, a raz Kamiński - za każdym razem niecelnie.

Po przerwie skład żółto-niebieskich dosyć mocno się zmienił, ale nie zmienił się obraz meczu. Wciąż dłużej przy piłce utrzymywali się piłkarze Ruchu, lecz nie stworzyli większego zagrożenia aż do 69. minuty. Ponownie Janoszka i Siwek wymienili krótkie podania, po czym ten drugi pokonał Stitou. W 72' zdecydowanie zbyt dużo czasu i miejsca miał w naszej szesnastce Neugebauer, który spokojnie podwyższył wynik na 3:1. W międzyczasie mogliśmy zmniejszyć straty, ale dwie próby zza pola karnego były niecelne. W 89. minucie Wuwer nie zmarnował dobrej szansy i ustalił wynik meczu na 4:1.

Cenna to była lekcja dla naszych zawodników, którzy mają z czego wyciągać wnioski. Już za tydzień żółto-niebiescy będą walczyć w Źlinicach o finał wojewódzkiego Pucharu Polski, a wtedy nie będzie już miejsca na błędy. W międzyczasie w środę, 15 sierpnia czeka nas jeszcze jedna gra kontrolna. O godzinie 18:30 na bocznym boisku treningowym ("gazownia") nasi piłkarze zmierzą się z GKS-em Rychtal. W przyszłym tygodniu będziemy też odkrywać nazwiska nowych zawodników, którzy powinni znacząco wzmocnić nasz zespół.

Sparing nr 6

Ruch Chorzów - Stal Brzeg 4:1 (1:1). Bramki: Siwek 5', 69', Neugebauer 72', Wuwer 89' - Dychus 9'.

Stal - I połowa: Stitou - Łukawiecki, Niewieściuk, Maj, Kamiński, Danielik, Szymczyk, Celuch, Dychus i dwóch zawodników testowanych. II połowa: Stitou (72' Firek) - Maj, Kowalski, Danielik, Borycka, Kuriata, Kamiński i czterech zawodników testowanych. Ponadto od 61' grał Sosna, a od 66' Podgórski i zawodnik testowany. Trener Marcin Domagała.