Sparingowa potyczka w Chorzowie

Przed piłkarzami Stali kolejny wartościowy sprawdzian. Już jutro żółto-niebiescy zmierzą się w Chorzowie z Ruchem, XIV-krotnym Mistrzem Polski i głównym kandydatem do awansu w nadchodzącym sezonie. Będzie to ważny element przygotowań do nowego sezonu, bowiem już za tydzień nasz zespół w Źlinicach powalczy o awans do finału wojewódzkiego Pucharu Polski. Mecz zostanie rozegrany w systemie 3x35 minut.

Piłkarze "Niebieskich" już w minionym, przedwcześnie zakończonym sezonie chcieli walczyć o powrót do II ligi. Wybuch pandemii spowodował jednak, że nie na wiosnę nie było im dane odrobić straty do rezerw Śląska Wrocław. Wskutek tego chorzowianie zakończyli rozgrywki III ligi na 3. pozycji z dorobkiem 31 punktów, czyli 6 mniej od wrocławian.

Podopieczni trenera Łukasza Berety przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli 25 czerwca. Dotychczas rozegrali dwa mecze kontrolne - przed tygodniem zremisowali 2:2 z czwartoligową Odrą Wodzisław Śląski, a dziś (w piątek) pewnie pokonali innego reprezentanta śląskiej IV ligi - Ruch Radzionków 4:1. W kadrze "Niebieskich" na razie możemy odnotować same ubytki - z klubu odeszli Giorgi Tsuleiskiri, Dawid Smug, Mateusz Iwan, Tomasz Podgórski i Mateusz Bartolewski. Zwłaszcza dwaj ostatni odgrywali kluczowe role w poprzednim sezonie. Trener Bereta do kadry pierwszej drużyny włączył kilku wyróżniających się juniorów, ale nie ukrywa, że liczy jeszcze na kilka poważnych wzmocnień.

Sparing nr 6

Ruch Chorzów - Stal

11.07.2020 (sobota), godz. 11:00

Stadion Ruchu, ul. Cicha 6.

zdjęcie w artykule pochodzi z portalu www.legia.com