Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka - Brzeg 2016

O poniedziałku 14. listopada w Brzegu trwają obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. W związku z tym w naszym mieście przebywa Rzecznik Praw Dziecka Pan Marek Michalak. Miło nam poinformować, iż będzie on gościem na najbliższym meczu naszej drużyny z Unią Turza Śląska.

Uchwałę w sprawie ustanowienia Światowego Dnia Praw Dziecka, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął 7. listopada 2014 roku. W tym dniu więcej niż zwykle mówi się o tym, że dzieci mają swoje niezbywalne prawa, których należy przestrzegać.

Tegoroczne obchody odbywają się w Brzegu co jest dla naszego miasta olbrzymim wyróżnieniem. Potrwają one do 20 listopada i w tym czasie RPD Pan Marek Michalak oraz Burmistrz Brzegu Pan Jerzy Wrębiak, zaplanowali wiele ciekawych imprez towarzyszących.

Wśród zaproszonych gości są min. Dorota Zawadzka, Edward Lutczyn, Anna Maria Wesołowska, Renata Piątkowska, Grzegorz Jach oraz Anna Czerwińska-Rydel.

Wszystkich naszych kibiców zapraszamy do udziału w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Więcej szczegółów można znaleźć na stronach Urzędu Miasta Brzeg oraz na portalu Facebook- wpisując frazę Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka – Brzeg 2016.