Pierwszy sparing i pierwsza wygrana

W pierwszym meczu sparingowym Stal pokonała rezerwy Miedzi Legnica 3:2. W środowym spotkaniu okazję do gry otrzymali niemal sami zawodnicy testowani oraz czterech naszych młodzieżowców.

W pierwszej połowie na boisku zameldowało się ośmiu zawodników testowanych oraz nasi wychowankowie: Smok, Dychus i Jankowski. Drużyna gości, wsparta doświadczonymi Łobodzińskim i Garuchem lepiej weszła w mecz i w 5. minucie po rzucie rożnym zdobyła pierwszą bramkę. W 29' piłkarze Miedzi podwyższyli prowadzenie ładnym uderzeniem w długi róg naszej bramki. W końcówce pierwszej części gry indywidualną akcję przeprowadził Dychus i został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę pewnie wykorzystał zawodnik testowany.
W drugiej połowie w Stali wystąpili Jankowski, Dychus i Łukawiecki oraz zawodnicy testowani. Nasza drużyna przeważała, stwarzała sobie sporo okazji bramkowych, ale dopiero w 80. minucie po trafieniu zawodnika testowanego wyrównała. Cztery minuty później kolejny piłkarz testowany ustalił wynik meczu, zdobywając bramkę po płaskim uderzeniu z rzutu wolnego. Kolejna gra kontrolna już w sobotę, kiedy Stal zmierzy się w Częstochowie z drugoligową Skrą.