Podsumowanie okresu przygotowawczego

Za niecały tydzień nasza drużyna zainauguruje rundę wiosenną w III lidze. Na pierwszy mecz wybieramy się do Kowar, gdzie zmierzymy się z innym beniaminkiem miejscową Olimpią. Meczem z OKS Olesno nasza drużyna zakończyła okres przygotowawczy więc czas już na krótkie podsumowanie.

Treningi pod okiem nowego szkoleniowca, Krystiana Pikausa oraz trenera przygotowania motorycznego Marka Świdra, nasi zawodnicy rozpoczęli 07.01. W przerwie zimowej „żółto-niebiescy” rozegrali dziewięć meczów sparingowych w których odnieśli pięć wygranych oraz ponieśli cztery porażki. Niestety nie obyło się także bez małego blamażu i zawstydzającej porażki ze Śląskiem II Wrocław. Coś co może cieszyć to fakt że z każdym sparingiem gra wyglądała coraz lepiej czego zwieńczeniem był mecz z OKS Olesno.

Stal – LZS Starowice 6:1 (Mikła, Gancarczyk x 2, Gajda, Dymińczuk x2)

Ruch Zdzieszowice – Stal 2:1 (Kulczycki)

Stal – Śląsk II Wrocław 1:6 (Bonar)

Odra Opole – Stal 2:0

Stal – Burza Bystrzyca Oławska 12:0 (Szpak x2, Bonar x2, Mazur, Dymińczuk, Kulczycki, Gordzielik x5)

Ślęza Wrocław – Stal 2:0

Stal – Małapanew Ozimek 3:0 (Gancarczyk, Sikorski, Lipiński)

TOR Dobrzeń Wielki – Stal 0:3 (Żegleń, Boczarski x2)

OKS Olesno – Stal 0:6 (Lipiński x2, Gancarczyk, Kulczycki, Nowacki, Gordzielik)

W meczach kontrolnych zdobyliśmy 32 gole a na listę strzelców wpisało się czternastu zawodników. Najwięcej trafień zaliczył powracający z wypożyczenia do Sokoła Marcinkowice Dennis Gordzielik – 6.

Lista strzelców goli w meczach kontrolnych dla Stali:

1. Dennis Gordzielik – 6
  2. Krzysztof Gancarczyk -4
  3. Dawid Lipiński - 3
  4. Szymon Dymińczuk – 3
  5. Bartłomiej Kulczycki – 3
  6. Łukasz Bonar – 3
  7. Łukasz Szpak – 2
  8. Paweł Boczarski – 2
  9. Marcin Mazur – 1
  10. Michał Sikorski – 1
  11. Rafał Mikła - 1
  12. Marcin Nowacki – 1
  13. Łukasz Żegleń – 1
  14. Tomasz Gajda – 1

W 9 meczach straciliśmy 13 goli z czego niemal połowę w meczu ze Śląskiem II Wrocław.

W meczach sparingowych trener Pikaus dał pograć niemal wszystkim zawodnikom, szukając w tym czasie optymalnego ustawienia. Czy ma już w głowie „jedenastkę” na Olimpię? Tego nie wiemy ale wiemy że kto by nie wyszedł ten będzie walczył na 100%.

Zmiany kadrowe.

Największą zmianą jest oczywiście nowy trener, który pełni swoje obowiązki od stycznia. Do drużyny z Polonii Bytom dołączył pomocnik Kamil Zalewski oraz młodzi zawodnicy, związani z naszym miastem – Szymon Dymińczuk (TOR Dobrzeń Wielki) oraz Patryk Firek (Piast Gliwice juniorzy). O ile pierwszy z nich ze względu na swoje doświadczenie ma być realnym wzmocnieniem pierwszej jedenastki o tyle dwaj młodzi mają się uczyć i zdobywać doświadczenie. Ale jak będzie to się okaże. Niewykluczony jest jeszcze jeden może dwa transfery ale ich ewentualna realizacja związana jest oczywiście z finansami.

Tam gdzie przychodzą nowi zawodnicy tam muszą odejść inni. W rundzie wiosennej w naszej drużynie nie zobaczymy pomocników: Łukasza Szpaka oraz Łukasza Bonara (obaj LZS Starowice), obrońcy Bartłomieja Płomińskiego (Sokół Marcinkowice) oraz napastnika Tomasza Jaworskiego (Agroplon Głuszyna). Wszyscy odeszli na zasadzie transferów definitywnych. W tym miejscu jeszcze raz dziękujemy im za grę i przyczynienie się do sukcesów naszej drużyny i życzymy im powodzenia w dalszych karierach.

Stal Brzeg wiosna 2016/2017!

Bramkarze: Amin Stitou, Kacper Majchrowski

Obrońcy: Marcin Mazur, Piotr Józefkiewicz, Rafał Mikła, Michał Sikorski, Damian Kiełbasa, Michał Maj

Pomocnicy: Paweł Boczarski, Marcin Nowacki, Krzysztof Gancarczyk, Tomasz Gajda, Tomasz Mencel, Bartłomiej Kulczycki, Marcin Mendak, Kamil Zalewski, Patryk Firek, Szymon Dymińczuk

Napastnicy: Łukasz Żegleń, Dawid Lipiński, Dennis Gordzielik.

Trener: Krystian Pikaus

Trener bramkarzy: Marek Szymocha

Masażysta: Kamil Sobczak

Kierownik drużyny: Piotr Nawrot

Łatwo nie będzie ale wierzymy że Ci zawodnicy powalczą w III Lidze i dadzą naszym kibicom wiele powodów do radości. Liczymy także na liczny udział naszych fanów w meczach naszej drużyny i głośny doping.

„BYŁA, JEST I BĘDZIE …..”