Przegrywamy z Ruchem Zdzieszowice

W wyjazdowym meczu 19. kolejki III ligi nasza drużyna uległa Ruchowi Zdzieszowice 1:3. Gospodarze wynik meczu zawdzięczają głównie piorunującemu początkowi drugiej połowy, kiedy to zdobyli dwie bramki i ustalili wynik meczu. Nasza drużyna próbowała jeszcze złapać kontakt, ale nie zdołała wykorzystać żadnej z sytuacji bramkowych.

Drużyna Stali przystąpiła do derbowego starcia osłabiona brakiem trzech podstawowych zawodników (Przystalski i Kuriata z powodu urazów, a Gajda - nadmiar żółtych kartek). W pierwszych minutach meczu na boisku przeważał Ruch. W 10' po rzucie rożnym główkował jeden z zawodników gospodarzy, ale Stitou bez problemu złapał piłkę. Nasza drużyna odpowiedziała w 13. minucie, kiedy niecelnie zza pola karnego strzelił Krupnik. W 19' "Zdzichy" miały rzut wolny - z rogu pola karnego uderzył Czajkowski, ale i tym razem udanie interweniował nasz bramkarz. Stalowcy sporo szczęścia mieli w 31. minucie, kiedy po dośrodkowaniu z lewego skrzydła głową uderzył Kubiak, a Stitou w tylko sobie wiadomy sposób złapał piłkę. Nasza drużyna zrewanżowała się w 33', kiedy z rzutu wolnego minimalnie pomylił się Chodyga. W 37. minucie znów bohaterem naszej drużyny był Stitou, po tym jak obronił strzał Sypka z najbliższej odległości. To ostrzeżenie jednak nie pomogło, gdyż minutę później straciliśmy bramkę. Zapotoczny zszedł do środka pola karnego, po jego uderzeniu piłka odbiła się jeszcze od Pożaryckiego i trafiła do naszej bramki. Żółto-niebiescy zdołali jednak odpowiedzieć jeszcze przed przerwą. W 40. minucie piłkę przed polem karnym odzyskał Danielik, zagrał na skrzydło do Żeglenia, którego dośrodkowanie w sporym zamieszaniu (i przy odrobinie szczęścia) wykorzystał Cieślik.
Druga połowa rozpoczęła się koszmarnie. Już w 30. sekundzie do dośrodkowania z lewej strony boiska najwyżej wyskoczył Czapliński i strzałem głową dał prowadzenie Ruchowi. Niedługo później było już 3-1. W 53' po kolejnym dograniu w pole karne celnie główkował Sypek, piłkę zdołał odbić Stitou, ale wobec dobitki Zapotocznego był już bezradny. Od tego momentu nasza drużyna zaczęła częściej atakować i dłużej utrzymywać się przy piłce. Dwukrotnie próbował Cieślik - raz jego uderzenie z rzutu wolnego było niecelne, a raz po strzale z linii pola karnego udanie interweniował bramkarz. Znakomitą okazję zmarnował Celuch w 74. minucie, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przestrzelił z najbliższej odległości. Drużyna Ruchu odpowiedziała w 77' minucie celnym, ale zbyt słabym strzałem Damrata. W końcówce meczu strzały z rzutów wolnych Szubertowskiego oraz Danielika, a także uderzenie głową Celucha nie dały kontaktowego trafienia.
19. kolejka III ligi
Ruch Zdzieszowice - Stal Brzeg 3:1 (Zapotoczny 38', 53' Czapliński 46' - Cieślik 40')
Stal: Stitou - Maj, Krupnik, Pożarycki, Szubertowski, Chodyga (63' Nowacki), Danielik, Celuch, Cieślik, Żegleń (71' Kulczycki), Stępień (83' Horański). Trener: Piotr Jacek.
Żółta kartka: Cieślik
Sędziował: Andrzej Urban (Dolnośląski ZPN)