Puchar Polski: Stal - OKS Olesno 1:0

W 1/16 Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim pokonaliśmy ligowego rywala, OKS Olesno 1:0. Mecz nie stał na wysokim poziomie, aczkolwiek zwycięstwo nie było zagrożone ani przez moment. W meczu tym dało się wyczuć atmosferę oczekiwania na sobotnie derby.

Mecz rozpoczął się od strzału gości z rzutu wolnego. Próba zdobycia gola z 40 metrów była bardzo niecelna i Raczkowski nie musiał interweniować. W 7 ‘ minucie, odpowiedziała Stal, ale „centrostrzał” Mazura zatrzymał się na poprzeczce bramki gości. Dwie minuty później rzut rożny wywalczyli goście ale strzał Bieniasa, był bardzo niecelny. OKS Olesno swoich szans próbowało głównie ze stałych fragmentów, które kończyły się długimi wrzutkami w nasze pole karne. Tak było w 17 minucie, kiedy strzał Jasiny, bez problemów wyłapał Raczkowski. Stal rozkręcała się z minuty na minutę. W 28 minucie rajd D. Bonara przerywają obrońcy, wybijając na róg. Dośrodkowanie Mencla nie sprawiło im także wielkich problemów. W 29 ‘ Poważny posyła w bój D. Bonara, zagrywając piłkę w „uliczkę”, niestety odrobinę za mocno. W 31 minucie doskonały rajd, przez pół boiska, przeprowadził Płomiński, który mijał zawodników gości jak tyczki. Jego strzał został  zablokowany przez obrońców, którzy wybili piłkę na rzut rożny. Z „kornera” dośrodkował Mencel, wprost na głowę D. Bonara, który nie miał żadnych problemów aby umieścić piłkę w bramce rywali. Wygrywamy 1:0. Strzelec bramki dla Stali był bardzo aktywny w całym meczu, grał w ataku ale bardzo dobrze spisywał się także w obronie. W 37 ‘ przerwał bowiem groźną akcję gości, wybijając na róg. Dośrodkowanie gości, wybijają obrońcy i szybka kontra Stali kończy się idealnym podaniem Mendaka, ale niestety Janeczek był na minimalnym spalonym. W pierwszej połowie nie było już groźnych akcji pod obiema bramkami i sędzia nie przedłużając tej części ani o minutę zakończył grę.

W drugiej połowie tak jak i w pierwszej więcej z gry mieli brzeżanie. W 47’ groźną akcję przeprowadzili nasi zawodnicy. Wrzutka w pole karne, odbiła się od obrońcy gospodarzy, brzeżanie sygnalizowali zagranie ręką, ale sędzia nie dał się przekonać. W 52 ‘ minucie groźną akcję przeprowadzili goście, zagranie na piąty metr, zawodnika z Olesna, wybijają obrońcy. Minutę później z rzutu wolnego swojej szansy próbował Józefkiewicz, ale zrobił to słabo i niecelnie. Prze kilka następnych minut na boisku toczyły się „ piłkarskie szachy” zawodnicy obu drużyn grali głównie w środku boiska, czekając na kontry. W 60 minucie kolejny rajd Płomińskiego, przez całe boisko, kończy się rzutem rożnym dla naszej drużyny. W 68 ‘ D. Bonar po raz kolejny przerwał dobrze zapowiadającą się akcję gości, wybijając piłkę na rzut rożny. Dwie minuty później Dołgan zagrywa długą piłkę do Ł. Bonara, który zagrywa klepkę ze swoim bratem Damianem, ale strzał tego ostatniego został zblokowany. Dośrodkowanie Mencla mija bramkarza i obrońców gości, ale nikt nie zamknął akcji. W 74 ‘ Ł. Bonar, zagrał długą piłkę do Poważnego,  jego strzał minimalnie mija słupek bramki Sładka. Kolejny atak przeprowadziliśmy w 76 minucie. Szpak zagrywa do Jaworskiego, który na jeden kontakt gra z Ł. Bonarem, ale strzał Łukasza został zablokowany przez gości. W 89 ‘ piękna paradą popisał się Raczkowski, broniąc strzał zawodnika gości. Ostatnią akcją godną odnotowania był strzał Płomińskiego, który z wielkimi problemami bramkarz z Olesna wybił na rzut rożny.

Mecz ten mimo skromnego wyniku, zakończył się pewnym zwycięstwem Stali. 1/8 finału Pucharu Polski zostanie rozegrana 11.11.2015, przeciwnika poznamy po losowaniu.

Stal Brzeg – OKS Olesno 1:0

Bramka: 31’ Damian Bonar