Rezerwy: Stal II Brzeg - LZS Popielów 9:0

W rozegranym awansem spotkaniu 20. kolejki klasy B oglądaliśmy jednostronne widowisko. Lider - Stal II Brzeg nie dał szans drużynie LZS-u Popielów, wygrywając 9:0 i zdobywając swoją setną bramkę w tym sezonie w ligowych rozgrywkach.

Zarówno pierwsza, jak i druga połowa przebiegały pod dyktando młodego zespołu Stali. Gospodarze grali znacznie szybciej od rywali, a przede wszystkim byli przy tym bardzo skuteczni. Strzelanie rozpoczął w 8. minucie Adrian Ferkaluk, w 23. minucie na 2:0 podwyższył Daniel Bielecki, a przed zmianą stron kolejne trzy trafienia zanotował 17-letni Szymon Widziak, kompletując klasycznego hat-tricka. Nasza drużyna do przerwy prowadziła 5:0, ale goście z Popielowa powinni zdobyć jedną bramkę. Zawodnik LKS-u z pięciu metrów nie zdołał jednak wcelować futbolówki do siatki.

W drugiej połowie brzeżanie poszli za ciosem, choć intensywność meczu nieco spadła. Kolejne trafienia zanotowali odpowiednio Dobrowolski, Ferkaluk i dwukrotnie Bielecki. Gol na 9:0 w 81. minucie ustalił wynik spotkania i był zarazem trafieniem numer 100 w rozgrywkach ligowych dla rezerw Stali. Zespół z Popielowa pokazał ambicję i walczył do końca, kilkukrotnie zagościł pod polem karnym żółto-niebieskich, ale stojący pomiędzy słupkami Ignacy Nowosielski nie dał się tego dnia pokonać.

- Zagraliśmy u siebie w prawie najsilniejszym składzie, z debiutującymi w lidze seniorskiej Szymonem Widziakiem i Szymonem Zalewskim. Cieszę się, że pokazaliśmy ofensywny i skuteczny futbol, byliśmy skuteczni w obronie, ciesząc się grą w piłkę. Przed nami jeszcze 18 punktów zdobycia w tym sezonie. Chcemy przyciągać coraz więcej sympatyków drużyny na nasze mecze - powiedział po końcowym gwizdku trener Damian Dziura.

Nasz zespół utrzymuje pozycję lidera i pewnie zmierza po awans do klasy A. Pozostałe spotkania 20. kolejki zostaną rozegrane w weekend (sobota-niedziela), a wówczas poznamy pełen układ tabeli. Kolejny mecz rozegramy 8 maja - Stal II Brzeg zagra na wyjeździe z LZS Jankowice Wielkie.

20. kolejka B-klasy (grupa 4)

Stal II Brzeg - LZS Popielów 9:0 (bramki: Ferkaluk 8', 68', D. Bielecki 23', 64', 81', Widziak 26', 28', 37', Dobrowolski 63')

Stal: Nowosielski - Zalewski (46' B. Bielecki), Janczak (46' Urysz), Paszkowski (46' Naspiński), Puchelak (60' Sambórski), Kutyła (55' Lubczyk), Suski (46' Dobrowolski), Ferkaluk, D. Bielecki, Kusicielek, Widziak. Trener Damian Dziura.