Sparing nr 6. Stal - Ślęza Wrocław.

W najbliższą sobotę (20.02.2016) czeka nas kolejny mecz sparingowy. Tym razem zagramy z występującą w III lidze dolnośląsko-lubuskiej – Ślęzą Wrocław. W letnim okresie przygotowawczym, także graliśmy z tym rywalem i wówczas odnieśliśmy zwycięstwo 2:1 (Lipiński, samobójcza). Mecz ten rozegrany zostanie na Stadionie Miejskim w Brzegu (jeśli pogoda na to pozwoli na płycie głównej) a pierwszy gwizdek zabrzmi o godz. 14:00.

Ślęza Wrocław rundę jesienną w III lidze dolnośląsko-lubuskiej, zakończyła na piątym miejscu. Zdobywając 35 punktów traci ona sześć „oczek” do lidera Górnika Wałbrzych, a zarazem ma tylko trzy więcej od będącej w strefie spadkowej Formacji Port 2000 Mostki. Na ich zdobycz punktowa składa się dziewięć wygranych, osiem remisów i tylko dwie przegrane (najmniej ze wszystkich drużyn występujących w III lidze dolnośląsko-lubuskiej). Zawodnicy Ślęzy w 19 meczach zdobyli 38 goli a stracili 21. Wynik ten stawia ich defensywę na drugim miejscu w lidze (najmniej bramek stracił lider Górnik Wałbrzych – 14). Najwyższą wygraną, aż 7:1, Ślęza zanotowała w XVIII kolejce w której, w meczu wyjazdowym, pokonała Bystrzycę Kąty Wrocławskie. Najlepszym strzelcem drużyny w rundzie jesiennej był zdobywca 13 goli – Grzegorz Rajter. W przerwie zimowej, Ślęzę wzmocnił jeden zawodnik – przychodzący z Bielawianki Bielawa, pomocnik – Adrian Niewiadomski. Ponadto z klubu odeszli: Łukasik i Ćiężak, którzy zakończyli kariery oraz Leszczyński i Olewnik, którzy przenieśli się do grającej w IV lidze dolnośląskiej Pogoni Oleśnica.

W zimowym okresie przygotowawczym, nasi sobotni rywale rozegrali 6 meczów sparingowych. Ich bilans to trzy wygrane ( 7:1 ze Śląskiem II Wrocław (III liga), 5:0 z Olimpią Kowary (IV) oraz 3:0 z Karkonoszami Jelenia Góra (III)) oraz trzy przegrane ( 1:3 z Rakowem Częstochowa (II), 0:1 KKS 1945 Kalisz (III) oraz 1:2 z MKS Kluczbork (I)).

Sparing ze Ślęzą będzie trzecim meczem Stali, w przerwie zimowej w którym zmierzymy się z drużyną trzecioligową. Pierwsze dwa (Odra Opole i Ruch Zdzieszowice) zakończyły się przegranymi Stali. Jaki wynik padnie w meczu ze Ślęzą Wrocław? Zapraszamy!

Sparing nr 6

Stal – Ślęza Wrocław

20.02.2016, godz. 14:00

Stadion Miejski w Brzegu.

* zdjęcie pochodzi z portalu: www.slezawroclaw.pl