Sparing: Stal – GKS Grodków 3:3

W drugim meczu sparingowym piłkarze brzeskiej Stali zaliczyli drugi remis bramkowy. Tym razem zespół Sebastiana Sobczaka grał z GKS Grodków, a mecz zakończył się wynikiem 3:3. Do przerwy rywale prowadzili 3:0, ale trafienia Piotra Pączka, Michała Malewickiego i Łukasza Bonara dały Stali remis.

GKS Grodków w bieżącym sezonie występuje w Lidze Okręgowej, plasuje się w niej w ścisłej czołówce i zgłasza poważne aspiracje do awansu do IV ligi. Przez 90 minut sparingowego spotkania w Brzegu to jednak Stal była stroną przeważającą. Mimo tego, że brzeżanie grali lepiej i głównie oni utrzymywali się przy piłce i atakowali, to w pierwszej połowie goście byli bardzo skuteczni i niemal każdy z ich groźnych ataków kończył się bramką. W 7. minucie po kontrataku było 0:1, w 28. minucie miała miejsce strata i kolejna kontra, po której padła druga bramka. Trzeci gol z kolei padł w 34. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strzale w zamieszaniu podbramkowym. Brzeżanie mieli w tym czasie kilka dobrych okazji do zdobycia bramki, ale piłka nie chciała znaleźć drogi do grodkowskiej bramki.

Po przerwie w składach nastąpiły zmiany, nie zmienił się za to obraz gry. Stal nadal nadawała ton grze, ale była już wyraźnie skuteczniejsza, a rywale już nie mieli okazji do kolejnych trafień. Już w 48. minucie po ładnej akcji zespołowej Piotr Pączek strzelił na 1:3, w 75. minucie po kolejnej koronkowej akcji Michał Malewicki ulokował piłkę w pustej bramce, a w 79. minucie Łukasz Bonar ustalił końcowy wynik meczu na 3:3.

W meczu z GKS Grodków zabrakło kilku podstawowych graczy, nie zagrali Michał Sikorski, Tomasz Raczyński i Arkadiusz Synówka.

Stal Brzeg – GKS Grodków 3:3 (0:3)
Bramki dla Stali:
Piotr Pączek, Michał Malewcki, Łukasz Bonar
Stal: Marcin Raczkowski – Patryk Schwarz, Piotr Józefkiewicz, Rafał Ożóg, Łukasz Strząbała, Bartłomiej Kulczycki, Łukasz Szpak, Damian Michalak, Mateusz Ptak, Mateusz Fabiszewski, Dawid Lipiński oraz Marek Szymocha, Wojciech Krawców, Sebastian Kowalik, Tomasz Mencel, Łukasz Bonar, Mateusz Poważny, Piotr Pączek, Grzegorz Doszna, Michał Malewicki. Trener Sebastian Sobczak.