Stal Brzeg - Carina Gubin 3:0

Piąte domowe zwycięstwo z rzędu odnieśli nasi zawodnicy. Wyjątkowo w piątek żółto-niebiescy mierzyli się z Cariną Gubin i pewnie wygrali 3:0. Trafienia dla Stalowców zanotowali Michał Sypek, Dominik Bronisławski i Marcin Niemczyk.

Całe spotkanie wyglądało podobnie - Carina naprawdę dobrze operowała piłką i potrafiła wychodzić spod pressingu, lecz nie stwarzała sobie zbyt wielu sytuacji. Brzeżanie byli zdecydowanie konkretniejsi, a ich szczególnie groźną bronią były kontrataki. Mimo tego to rywale w 1. minucie mogli otworzyć wynik, ale nie zdołali skorzystać z prezentu od naszego bramkarza. W wydawałoby się niegroźnej sytuacji futbolówka wypadła z rąk Aminowi Stitou, a chyba nie spodziewający się takiej sytuacji Jakub Ryś trafił z kilku metrów jedynie w słupek. W 8. minucie Stalowcy otworzyli wynik meczu. Pressing Michała Kuriaty pozwolił odebrać nam futbolówkę na 30 metrze, do piłki opadł Jakub Czajkowski i zagrał do Michała Sypka, a ten silnym uderzeniem zdobył pierwszą bramkę. Przed przerwą goście z Gubina praktycznie ani razu nie zagrozili poważniej naszej bramce. W obozie Stali z kolei dwukrotnie próbował Bronisławski - raz niecelnie, a raz na raty zdołał interweniować Woźniak.

W drugiej połowie na murawie działo się jeszcze więcej. Carina zaatakowała jeszcze odważniej i stworzyła sobie więcej okazji, ale to też dawało możliwości do szybkich kontrataków. Tuż po zmianie stron dwukrotnie uderzali Staszkowian i Komarnicki, lecz brakło im precyzji. Zdecydowanie więcej do powiedzenia w ofensywie mieli brzeżanie i szybko to udowodnili. Najpierw, w 57. minucie po dograniu od Bronisławskiego strzelał Ograbek, ale futbolówkę odbił stojący pomiędzy słupkami bramki gości Tymoteusz Seweryn. W 61. minucie było już 2:0. Znów pierwsze skrzypce grał Jakub Czajkowski, który długim, mierzonym zagraniem uruchomił Bronisławskiego. "Deco" w swoim stylu wygrał pojedynek 1 na 1, wszedł w pole karne i uderzył po krótkim słupku, podwyższając nasze prowadzenie. Kolejnych okazji nie brakowało. Dublet ustrzelić mógł Damian Celuch, który najpierw, w 70. minucie nie zdołał dobrze trafić w piłkę po dograniu od Leończyka, natomiast w 77. minucie nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Carina odpowiadała, a najgroźniej było po strzałach Komarnickiego oraz Guimaraesa - ten pierwszy nie trafił w bramkę, natomiast uderzenie Brazylijczyka obronił Stitou. Stal zamknęła mecz w 88. minucie. Po szybko rozegranym rzucie rożnym z piłką ruszył Bronisławski i dograł wzdłuż piątego metra, a tam futbolówkę na raty do siatki wtoczył Marcin Niemczyk, ustalając wynik na 3:0.

Pewne, zdecydowane i zasłużone zwycięstwo odnieśli nasi zawodnicy. Żółto-niebiescy złapali nareszcie złapali pewność siebie i grali z dużym luzem, co przełożyło się na bardzo wysoki rezultat. Gratulujemy drużynie i trenerom, a podziękowania kierujemy w stronę kibiców (zarówno starszym, jak i młodszym), którzy swoim dopingiem ponieśli nas po te trzy punkty.

29. kolejka III ligi (grupa 3)

Stal Brzeg - Carina Gubin 3:0 (bramki: Sypek 8', Bronisławski 61', Niemczyk 88')

Stal: Stitou - Leończyk, Wdowiak, Lechowicz, Ograbek, Kuriata (54' Niemczyk), Czajkowski (71' Danielik), Sypek (84' Nowakowski), Matusik (71' Dychus), Bronisławski, Celuch (84' Podgórski). Trener Marcin Nowacki.

Żółte kartki (Stal): Czajkowski, Sypek.

Sędziował Maciej Habuda (Dolnośląski ZPN).