Tym razem remis

W szóstym meczu sparingowym, a zarazem pierwszym rozegranym na naturalnej nawierzchni Stalowcy zremisowali w Kluczborku z MKS-em 1:1. Starcie było bardziej wyrównane niż przed tygodniem, a gospodarze postawili naszej drużynie trudne warunki. Cieszyć może kolejny solidny występ całej drużyny na dwa tygodnie przed meczami o stawkę.

W pierwszej połowie nie oglądaliśmy wielu sytuacji bramkowych, ale nieco więcej mieli ich brzeżanie. W 5. minucie niecelnie główkował Niewieściuk. Pięć minut później groźnie odpowiedzieli gospodarze, jednak strzał głową zawodnika MKS-u również przeleciał nad poprzeczką. W 21' piłkarz miejscowych był bliski samobójczego trafienia po kiksie we własnej szesnastce. Zza pola karnego próbowali jeszcze Cieślik i Kamiński, ale żaden z nich nie trafił do siatki. Skuteczni byli za to piłkarze z Kluczborka. W 45. minucie do rzutu wolnego z szesnastego metra podszedł Szepeta i płaskim uderzeniem otworzył wynik meczu.
Druga część gry przyniosła nieco więcej ofensywnych akcji z obu stron, przez co bramkarze obu ekip mieli więcej roboty. Dwukrotnie zza pola karnego uderzał Cieślik, dwukrotnie jednak trafił w środek bramki. Gospodarze mieli kilka niezłych okazji, ale za każdym razem skutecznie interweniował Stitou. W 65. minucie w znakomitym dośrodkowaniem z prawego skrzydła popisał się Budnik, piłka trafiła na głowę Celucha, który celną główką wyrównał stan meczu. Stracona bramka podrażniła zawodników z Kluczborka, którzy kilkukrotnie próbowali jeszcze zaskoczyć Stitou. Najbliżej tego byli w 83', kiedy uderzenie Baraniaka nasz golkiper przeniósł nad poprzeczką. Stalowcy również mogli się pokusić o zwycięskie trafienie. Blisko byli celnie główkujący Sosna i Celuch, ale w obu przypadkach dobrze bronił bramkarz MKS-u.
Sobotnia gra kontrolna była kolejnym pożytecznym materiałem do analizy dla trenera Domagały. Okazję do gry mieli wszyscy zawodnicy z kadry, którzy na dwa tygodnie przed meczem pucharowym pokazali się z niezłej strony. Nasi piłkarze nie zwalniają tempa - następny sparing Stal rozegra w środę o 18:30, kiedy na Stadionie Miejskim w Brzegu podejmie IV-ligowy Moto-Jelcz Oława.
Sparing nr 6
MKS Kluczbork - Stal Brzeg 1:1 (Szepeta 45' - Celuch 65').
Stal - I połowa: Szady - Jaros, Niewieściuk, Kowalski, Maj, Danielik, Borycka, Cieślik, Kamiński, Gajda, Dychus.
II połowa: Stitou - Maj, Kowalski, Pożarycki, Jaros, Danielik, Borycka, Makowski, Cieślik, Celuch, Dychus. Od 62' grali Kolanko, Kulczycki, Łukawiecki i Sosna. Trener Marcin Domagała.