Wygrana juniorów starszych w ECO Opolskiej Lidze Juniorów

Serię zwycięstw w ECO Opolskiej Lidze Juniorów, kontynuują nasi juniorzy, którzy w czwartym wiosennym meczu odnieśli czwarte zwycięstwo. Tym razem w najniższym wymiarze, pokonali w Kędzierzynie-Koźlu miejscowego Chemika i wyprzedzili go w tabeli. Bramkę dającą nam wygraną oraz trzy punkty zdobył w pierwszej połowie Marcin Mendak.

Chemik Kędzierzyn-Koźle był jak do tej pory najwyżej sklasyfikowanym zespołem z którym grali wiosną nasi zawodnicy. Do drużyny naszych rywali traciliśmy 3 punkty, dodając że w Brzegu nasza drużyna wygrała 1:0 to stawką tej potyczki było czwarte miejsce w tabeli.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy, którzy stworzyli sobie dwie 100 % sytuacje ale ich nie wykorzystali. Dla naszej drużyny, gola po indywidualnej akcji zdobył Marcin Mendak w 16 minucie i tym skromnym wynikiem zakończyła się pierwsza część.

W drugiej połowie Chemik zaatakował jeszcze mocniej, ale wobec mądrej gry obronnej naszej drużyny, było to tzw. "walenie głową w mur". Ostatecznie mecz zakończył się skromną wygraną Stali, która zrównała się z Chemikiem punktami i traci do trzeciego miejsca dwa "oczka'.