Wygrana juniorów w Gogolinie

Jak burza idą nasi juniorzy przez rozgrywki Opolskiej Ligi Juniorów. W czwartym meczu odnieśli czwarte zwycięstwo i przewodzą tabeli. W IV kolejce udali się na mecz do Gogolina gdzie przy silnie wiejącym wietrze pokonali miejscowy MKS 1:0.

Zawodnicy gospodarzy od początku meczu cofnęli się na własną połowę przez co nasi zawodnicy mieli dużo miejsca na rozegranie piłki. Niestety długimi fragmentami, wobec dobrej postawy miejscowych w obronie waliliśmy przysłowiową głową w mur.

Przez pierwsze 30 minut nasi zawodnicy grali wolno i nie mieli pomysłu na sforsowanie obrony przeciwnika. Dopiero w ostatnich piętnastu, stworzyliśmy kilka ciekawych sytuacji: dobry strzał Grudzińskiego i Kachla oraz szarża Dychusa, która została zatrzymana przez bramkarza.

Od początku drugiej polowy "żółto-niebiescy" ruszyli do odważniejszych ataków i stwarzali liczne sytuacje bramkowe. Po ładnej zespołowej akcji Mendak w sytuacji sam na sam strzelił w boczną siatkę, następnie Dychus nie wykorzystał prostopadłego podania. Dopiero w 61. minucie po ładnej akcji całego zespołu i asyście Grudzińskiego bramkę zdobył Mateusz Dychus.

Od tej pory nasz zespól cofnął się i wyprowadził kilka groźnych kontr, jednak żadna nie znalazła drogi do bramki. Nasi rywala w końcowych minutach mieli dwie szanse na zdobycia bramki, jednak ani obrona, ani debiutujący w bramce Głaz nie dali się zaskoczyć i zdobyliśmy 3 cenne punkty.