Wysoka przegrana w ostatnim sparingu

Nieudany występ w próbie generalnej przed ligą zanotowali piłkarze Stali, którzy ulegli w Legnicy rezerwom Miedzi 1:4. Pierwsza część gry była bardzo wyrównana, ale to gospodarze wykorzystali prezent od sędziego w postaci rzutu karnego i prowadzili 1:0. W drugiej połowie nasza drużyna zaprezentowała się już znacznie słabiej i straciła kolejne bramki, na które odpowiedziała jedynie trafieniem zawodnika testowanego.

W pierwszych 45 minutach brakowało dogodnych sytuacji do zdobycia bramek. W 11. minucie dobrym strzałem popisał się Cieślik, lecz jego uderzenie zza pola karnego obronił bramkarz Miedzi. W 38' po dośrodkowaniu w pole karne piłkę trącił Celuch, lecz i z tą próbą poradził sobie golkiper miejscowych. Minutę później groźnie zrobiło w naszym polu karnym, kiedy długie zagranie otrzymał Łobodziński, minął dwóch zawodników Stali i uderzył w słupek. Niezrozumiałą decyzję podjął sędzia w 43. minucie, kiedy odgwizdał faul w naszym polu karnym w sytuacji, gdy nasz zawodnik wybijał piłkę w zamieszaniu pod bramką. Gospodarze pewnie wykonali jedenastkę i do przerwy prowadzili 1:0.

Na początku drugiej połowy zaatakowali Stalowcy. Najpierw po rzucie wolnym strzał głową obronił bramkarz miejscowych, a później udanie interweniował po uderzeniu Kuriaty. W następnych minutach zawodnicy Miedzi bezlitośnie wykorzystali błędy w szeregach naszej obrony. Najpierw w 57., a potem w 65. minucie strzały oddane z pola karnego wylądowały w bramce Stitou. Piłkarze Stali odpowiedzieli w 70. minucie - po rzucie rożnym Pożarycki trafił w poprzeczkę, ale dobitka zawodnika testowanego trafiła do siatki. Niestety w 79' po długim podaniu w sytuacji sam na sam znalazł się piłkarz gospodarzy, który ustalił wynik spotkania na 1:4. W 85. minucie przegraną mógł jeszcze zmniejszyć Gajda, ale nie zdołał wykorzystać dobrego zagrania od Nowackiego.

Sparing nr 7

Miedź II Legnica - Stal 4:1 (1:0)

Stal: Stitou - Szubertowski, Pożarycki, Krupnik, Kolanko (46' Maj), Chodyga (85' Horański), Kuriata, Celuch, Cieślik (75' Kulczycki), Gajda (46' Nowacki), Żegleń (46' Zawodnik testowany). Trener Piotr Jacek.